رییس جمهوری وارد کرمانشاه شد

رییس جمهوری وارد کرمانشاه شد
سه شنبه 29 اسفند 1396 - 09:26

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری صبح روز سه شنبه 29 اسفند ماه به منظور بازدید از مناطق زلزله زده و افتتاح طرح راه آهن کرمانشاه وارد فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه شد.

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، جمعی از نمایندگان استان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، روحانیون اهل سنت و مدیران کل استان کرمانشاه از رییس جمهوری در فرودگاه استقبال کردند. 

روحانی در این سفر که تعدادی از وزرا و اعضای کابینه وی را همراهی می کنند، از مناطق زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب بازدید و با مردم دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

شرکت در جلسه شورای اداری استان، دیدار با خانواده جانباختگان حادثه زلزله 21 آبان از دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس جمهوری به کرمانشاه است.

چند نفر از وزرا و اعضای کابینه در این سفر رئیس جمهوری را همراهی می کنند و قرار است به شهرستان های مختلف استان سفر کرده و ضمن افتتاح طرح های عمرانی در جلسات شورای اداری این شهرستانها نیز شرکت کنند.

روحانی 23 آبان سال جاری 2 روز پس از وقوع زلزله 7.3 دهم ریشتری غرب کشور برای اطلاع از روند امداد رسانی در مناطق زلزله زده به شهرستان سرپل ذهاب سفر کرده بود.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. 

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 600 روستا است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها