ذوق‌زدگی ترامپ از دوشیدن عربستان در دیدار بن سلمان+فیلم

سه شنبه 29 اسفند 1396 - 23:05

رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در کاخ سفید مستقیماً ذوق‌زدگی‌اش را از دوشیدن عربستان سعودی ابراز

العالم - آمریکا 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در کاخ سفید مستقیماً ذوق‌زدگی‌اش را از دوشیدن عربستان سعودی ابراز کرد. 

او گفت: عربستان سعودی جزو دوستان بسیار فوق‌العاده ما و از خریداران بزرگ تجهیزات ما بوده است. یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در ایالات متحده متعلق به آنها است. [خطاب به بن سلمان] یکی از  سرمایه‌گزاری‌های بزرگ شما خرید سهام شرکت‌ها و اقلام مختلف دیگر و تولید شغل برای آمریکایی‌ها است.

وی اضافه کرد: «من در ماه می در عربستان سعودی بودم. صدها میلیارد دلار به ایالات متحده بازگرداندیم. ما این را می‌دانیم و آنها هم می‌دانند.»

ترامپ سپس با برداشتن چند لوح که خریدهای تجهیزات نظامی توسط عربستان سعودی را نشان می‌داد گفت: «اینها بعضی از چیزهایی هستند که فروش آنها مورد تأیید قرار گرفته‌اند و در حال حاضر در حال ساخت هستند و به زودی تحویل عربستان سعودی می‌شوند.»

او سپس با اشاره به رقم اقلام خریداری‌شده توسط سعودی‌ها گفت: «اما اگر بر حسب دلار اینها را بررسی کنید، این یکی سه میلیارد دلار است، آن 533 میلیون دلار و آن یکی 525 میلیون دلار....»

ترامپ، در این نقطه به بن سلمان نگاه کرد و گفت: «این پول‌ها برای شما علف خرس است. بیشتر بخرید... این 880 میلیون دلار، این 645 میلیون دلار، این یکی 6 میلیارد دلار...»

محمد بن سلمان هنگام بیان این اظهارات توسط ترامپ، می‌خندد. 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها