معاون سیاسی سپاه تشریح کرد:

نقش موثر سوریه در آینده محور مقاومت/ ایران در باره توان دفاعی خود مذاکره نخواهد کرد

نقش موثر سوریه در آینده محور مقاومت/ ایران در باره توان دفاعی خود مذاکره نخواهد کرد
شنبه 19 خرداد 1397 - 14:12

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شکست تروریست ها در منطقه گفت: سوریه در آینده در محور مقاومت نقش آفرینی خواهد کرد.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سردار یدالله جوانی به ایرنا  گفته، آینده سوریه بسیار روشن است و در 7 سال گذشته غربی ها تلاش کرده اند تا نظام سوریه را ساقط و از محور مقاومت خارج کنند.
به گفته وی، غربی ها در این زمینه هزینه های زیادی را پرداخت کرده اند، اما روز به روز دولت، ارتش و جبهه مقاومت سوریه مناطق بیشتری را از دست تروریست ها آزاد و پاکسازی کرده است.
جوانی اظهارداشته، بساط گروه تروریستی داعش در سوریه برچیده شده است و بساط دیگر گروه های تروریستی نیز برچیده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرده، حضور ایران در سوریه قانونی است و مقامات سوریه مرتب تاکید می کنند که حضور مستشاری ایران در منطقه به دعوت دولت سوریه بوده و دولت سوریه یک دولت قانونی و پذیرفته شده و دارای پشتوانه مردمی است.
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه آینده سوریه درخشان است، تاکید کرده، سوریه در آینده در محور مقاومت نقش آفرینی خواهد کرد، زیرا دولت و ملت سوریه متحدین توانمند و قدرتمندی دارند و با وجود آنها هیچ توطئه ای علیه ملت سوریه به نتیجه نخواهد رسید.

ایران در باره توان دفاعی خود مذاکره نمی کند
سردار جوانی، در خصوص بحث توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران و تاکید آمریکا برای مذاکره در خصوص سامانه دفاعی کشور نیز گفته، این یک تصور غلطی است که غربی ها فکر می کنند با فشار بر جمهوری اسلامی، بتوانند ایران را به تن دادن به مذاکره موشکی وادار کنند.
وی اظهار داشته، مذاکره موشکی به منزله این است که ملت ایران بر سر ابزار دفاعی خود با دشمن معامله کند که هیچ ایرانی عاقل و منصفی به چنین چیزی رضایت نخواهد داد.
جوانی گفته، مسئولان جمهوری اسلامی ایران امانت دار اقتدار و قدرت دفاعی ملت ایران خواهند بود.
به گفته وی، موشک های دفاعی امانت های ملت ایران در دست مسئولان هستند و آنان نیز امانت دار خواهند بود، زیرا غربی ها با طرح مذاکرات موشکی می خواهند ملت را خلع سلاح کنند که این بدون شک اتفاق نخواهد افتاد.
در چند ماه اخیر بخش های عمده ای از سوریه از دست تروریست های مسلح داعش و گروه های تروریستی دیگر با مقاومت مردم سوریه آزاد و پاکسازی شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها