تولید صدها هزار کالای تقلبی فیفا در چین

تولید صدها هزار کالای تقلبی فیفا در چین
جمعه 25 خرداد 1397 - 09:28

صدها هزار قلم از کالاهای تقلبی چینی مرتبط با بازی های جام جهانی و فیفا در بندر شانگهای، پر ازدحام ترین بندر باربری جهان، کشف شد.

العالم ـ آسیا

ماموران گمرک در شهر شانگهای، پر ازدحام ترین بندر باربری جهان، 130 هزار قلم از کالاهای تقلبی تولیدی اعم از البسه و توپ های فوتبال را کشف کردند که قرار بود در ایام بازی های جام جهانی روسیه از چین خارج شود.

پلیس چین پس از کشف این اقلام تولیدی مرتبط با بازی های جام جهانی و فیفا که به صورت تقلبی ساخته شده است، جلوگیری کرد.
در همین حال اعلام شده است که برخی از شرکت های چینی در ماه های گذشته هزاران قلم کالا را در این شهر تولید کرده اند که تقلبی بوده و قرار بوده است به کلمبیا ارسال شود.
روزنامه "جه جیانگ" دیلی در شرق چین گزارش کرده که دستکم 32 هزار قلم کالای تقلبی مربوط به فیفا نیز در شهر "یی وو" از بزرگترین مراکز تجاری چین توقیف شده است.
گمرک شهر "گوانگ جو" مرکز استان "گوانگ دونگ" در جنوب چین هم از خروج دستکم 8 هزار کالای تقلبی از لباس های فوتبال گرفته تا توپ های فوتبال و پرچم کشورهای مختلف جلوگیری کرده است.
با این حال شرکت چینی "کیفورد" در منطقه هانگژو که مجوز انحصاری تولید عروسک‌ها و اشیای یادگاری دیگر برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را در اختیار دارد کارگرانی را از سرتاسر کشور فراخوانده تا در تولید محصول برای جام جهانی روسیه مشارکت کنند.
ساخت میلیون‌ها عروسک در فاصله‌ای اندک تا آغاز جام جهانی شرکت چینی کیفورد را به فراخوان کارگران از سرتاسر کشور وادار کرده است.
رئیس این شرکت برای این حجم عظیم سفارش مجبور شده است تا ۳۰ کارخانه در ۱۰ استان دیگر چین را نیز به کار بگیرد.
جام جهانی فوتبال 2018 روسیه از روز گذشته آغاز شده است. 

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها