لاوروف: بازیگران بین‌المللی باید بدون پیش‌شرط به آوارگان سوری کمک کنند

لاوروف: بازیگران بین‌المللی باید بدون پیش‌شرط به آوارگان سوری کمک کنند
چهارشنبه 13 تير 1397 - 15:06

وزیر خارجه روسیه از بازیگران بین‌المللی خواست تا بدون هیچ پیش‌شرطی کمک‌های لازم به آوارگان سوری را مهیا سازند.

العالم - سوریه

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه تأکید کرد، بازیگران بین‌المللی باید بدون پیش‌شرط به آوارگان سوری کمک کنند.

وزیر خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با همتای اردنی خود گفت، «آمریکا قادر به تفکیک تروریست‌ها از معارضان در مناطق جنوبی سوریه نیست...از سوی دیگر روسیه در تلاش است تا معارضان مسلح در جنوب سوریه وادار به تسلیم و زمین گذاشتن سلاح‌هایشان کند».

دیپلمات ارشد روسیه تصریح کرد: «ما بر ضرورت اجرای توافقات درباره منطقه کاهش تنش در جنوب سوریه و نیز توافقاتی که میان آمریکا، روسیه و اردن در رابطه با تحولات سوریه حاصل شده، تأکید کرده‌ایم».

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، لاوروف و «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن امروز در مسکو دیدار کردند و پس از این نشست به منظور پاسخ به سوالات خبرنگاران در یک کنفرانس خبری شرکت کردند.

اجرای آتش‌بس در جنوب سوریه ضروری است

وزرای خارجه روسیه و اردن بر ضرورت مبارزه با تروریست‌هایی که کنترل حدود 40 درصد مناطق جنوبی سوریه را در اختیار دارند، تأکید کردند.

الصفدی در این کنفرانس مطبوعاتی گفت، «ما خواستار دستیابی به آتش بس در جنوب سوریه هستیم و تلاشمان بر این است تا مانع از وقوع یک بحران انسانی شویم...آتش‌بس در جنوب این کشور ضروری است».

وی ادامه داد: «مرز اردن همچنان به عنوان یک دروازه‌ برای انتقال کمک‌ها به مردم سوریه باقی خواهد ماند».

وزیر خارجه اردن علاوه بر این تصریح کرد: «دستیابی به راه حل سیاسی در سوریه برای ما اولویت است...روسیه و اردن از حل سریع اوضاع در جنوب سوریه حمایت می‌کنند».

برگزاری دیدار وزرای خارجه آمریکا و روسیه پس از نشست پوتین-ترامپ

لاورف در بخش دیگری از این کنفرانس مطبوعاتی گفت: «تمام مسائل مربوط به سوریه از جمله جنوب سوریه در نشست آتی میان رؤسای جمهور روسیه و آمریکا در هلسینکی فنلاند مورد بحث قرار خواهد گرفت».

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا قرار است در تاریخ 16 جولای (25 تیرماه) در پایتخت فنلاند دیدار کنند.

دیپلمات ارشد روسیه علاوه بر این از توافقات انجام شده برای برگزاری دیداری میان وزرای خارجه روسیه و آمریکا پس از دیدار پوتین و ترامپ در فنلاند خبر داد.

اینکه ایران نقش خود در منطقه را رها کند واقع‌گرایانه نیست

وزیر خارجه روسیه علاوه بر این به برخی شایعات مبنی بر خروج نیروهای ایرانی از سوریه گفت: «این مسئله کاملا غیرواقع‌گرایانه است که انتظار داشته باشیم ایران سریوه را ترک کند و نقش خود در منطقه را ایفا نکند».

اخیرا گزارش‌هایی درباره برخی توافقات میان روسیه و رژیم صهیونیستی درباره خروج ایران از سوریه منتشر شده بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها