لاریجانی:

اروپا برنامه های خود را برای اجرای کامل برجام ارائه کند

اروپا برنامه های خود را برای اجرای کامل برجام ارائه کند
يکشنبه 31 تير 1397 - 16:18

رییس مجلس شورای اسلامی بر لزوم تلاش کشورهای اروپایی برای اجرای هرچه بهتر مفاد برجام تاکید کرد و گفت: اروپا باید رویکرد و برنامه های خود را برای اجرای کامل توافق هسته ای ارائه کند.

العالم - ایران /سیاسی

علی لاریجانی روز یکشنبه با آندریاس شیدر رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اتریش دیدار و گفت و گو کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی روابط ایران و اتریش را سازنده و طولانی توصیف کرد و اظهار داشت: در سال های اخیر تعاملات خوب و مثبتی میان دو کشور شکل گرفته و اتریش به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار اتحادیه اروپا از جایگاه مهمی برخوردار است.

لاریجانی با تاکید بر اهمیت گسترش روابط پارلمانی تهران - وین افزود: تلاش مجالس دو کشور زمینه ساز توسعه روابط و تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خواهد بود.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی نگاه مثبتی در ایران برای گسترش تعاملات با این کشور وجود دارد زیرا اتریش جزو کشورهایی بود که پس از توافق هسته ای در جهت گسترش تعاملات حرکت کرد.

رییس قوه مقننه بر لزوم تلاش کشورهای اروپایی برای اجرای هرچه بهتر مفاد برجام تاکید کرد و گفت: اروپا باید رویکرد و برنامه های خود برای اجرای کامل توافق هسته ای را ارائه کند.

** حمایت اتریش از برجام

رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اتریش نیز روابط دو کشور را در مسیر توسعه دانست و گفت: تعاملات دو کشور در سطح قابل قبولی است و سفر مقام های ایران و اتریش در ارتقاء آن تاثیرگذار است. 

شیدر با اعلام این که اتریش به عنوان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا از توافق هسته ای حمایت می کند، افزود: مقام های اتریش تداوم برجام را وابسته و منوط به موافقت آمریکا نمی دانند و از این رو در راستای اجرای کامل آن تلاش خواهند کرد.

وی ادامه داد: برنامه ریزی خوبی برای گسترش تعاملات و اجرای طرح های اقتصادی و فرهنگی صورت گرفته که امیدوارم هرچه سریع تر عملیاتی شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها