نتانیاهو: توافق 1974 با سوریه نقض شده است!

نتانیاهو: توافق 1974 با سوریه نقض شده است!
چهارشنبه 3 مرداد 1397 - 03:14

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه توافق آتش‌بس 1974 با سوریه نقض شده، هشدار داد که هیچگونه نقض این توافق را نمی‌پذیرند و به آن واکنش نشان می‌دهند.

العالم - سوریه

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به هدف قرار گرفتن یک جنگنده سوری توسط پدافند موشکی این رژیم، مدعی شد که توافق 1974 نقض شده است.

نتانیاهو شامگاه سه‌شنبه با ادعای اینکه ورود جنگنده سوری به حریم هوایی جولان اشغالی، نقض توافق منطقه حائل سال 1974 بوده، گفت: «سامانه‌های پدافندی ما یک جنگنده نیروی هوایی سوریه را شناسایی کرد که از پایگاه تی4 برخاسته و به حریم هوایی اسرائیل نفوذ کرد».

وی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «این نقض فاحش توافق جدایی نیروها در سال 1974 با سوریه بود. بارها تاکید کرده‌ام که ما چنین نقض‌هایی را نمی‌پذیریم».

بعد از ظهر سه‌شنبه بود که آژیرهای خطر در جولان اشغالی به صدا درآمده و سامانه‌های پدافندی پاتریوت برای مقابله با یک شئ پرنده در آسمان این منطقه فعال شدند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک شدن موشک‌های پدافند برای سرنگون کردن یک جنگنده نوع «سوخو» متعلق به نیروی هوایی سوریه خبر داد.

طی چند ماه اخیر تنش‌ها بین تل‌آویو و گروه‌های مختلف در همسایگی فلسطین اشغالی از جمله دولت سوریه، حزب‌الله و حماس و همچنین نگرانی دستگاه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از احتمال وقوع جنگ تمام عیار با گروه‌های مقاومت در منطقه افزایش یافته است.

ارتش سوریه از ابتدای تیر ماه با حمایت هوایی جنگنده‌های روس و پوشش زمینی گروه‌های مقاومت، عملیاتی را علیه معارضان و تروریست‌های حاضر در مناطق جنوبی و استان درعا آغاز کرده است. بعد از پاکسازی این استان از لوث عناصر مسلح، استان قنیطره و مرزهای شمالی فلسطین اشغالی هدف بعدی خواهد بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها