نتانیاهو پیشنهاد روسیه برای دیدار با عباس را رد کرد

نتانیاهو پیشنهاد روسیه برای دیدار با عباس را رد کرد
پنج‌شنبه 4 مرداد 1397 - 21:27

رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که نخست وزیر این رژیم پیشنهاد مسکو برای دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را رد کرده است.

العالم-فلسطین اشغالی

کانال 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی از پیشنهاد روسیه به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم برای دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد.

براساس این گزارش، نتانیاهو با رد این پیشنهاد گفت که تا زمان علنی شدن طرح سازش آمریکایی با محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین دیدار نمی کند.

نتانیاهو به مسکو توضیح داده است که تا زمانی که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این طرح را که به «معامله قرن» موسوم است، علنی نکند، مایل به چنین دیدار نیست.

هنوز مشخص نیست که مسکو این پیشنهاد را از چه طریقی به رژیم صهیونیستی داده است.

معامله قرن طرح رئیس‌ جمهوری آمریکا برای حل اختلافات میان فلسطینیان و اسرائیل است که به طور کامل حق و حقوق فلسطینی ها در آن نادیده گرفته شده است. 

این طرح شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی و نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم می شود. براساس این طرح، بخش های باقی مانده از کرانه باختری برای تشکیل حکومت خودگردان در اختیار فلسطینی ها قرار خواهد گرفت. همچنین حکومت فلسطینی ها بر غزه و بخشی از شمال سینا به رسمیت شناخته می شود. 

براساس طرح معامله قرن، دولت فلسطین با مرزهای موقت شامل نیمی از کرانه باختری و نوار غزه بدون قدس اشغالی تشکیل می شود که بررسی مساله پناهندگان را نیز در بر می گیرد. 

همچنین به موجب آن، فلسطینیان باید 'شهر قدس جدید' را در روستاها و مجتمع های مسکونی کرانه باختری بسازند. 

براساس این قرارداد، مساله امنیت و مرزهای سرزمین های اشغالی همچنان در دست رژیم صهیونیستی قرار داشته و شهرک سازی ها نیز تحت تاثیر مذاکرات دستیابی به راه حل نهایی باقی می ماند.

در این طرح ایجاد گذرگاهی برای حضور فلسطینیان به منظور اقامه فریضه نماز در شهر قدیم قدس که مسجد الاقصی و کنیسه 'القیامه' نیز در آن قرار دارد، دیده شده است.

صهیونیست ها سال هاست که برای قدس طرح های درازمدتی در دست اجرا دارند؛ مهمترین طرح صهیونیست ها در این راستا، ایجاد قدس بزرگ است. 

اشغالگران قدس در طرح (توطئه) قدس بزرگ قصد جداکردن محله های فلسطینی نشین مثل شعفاط، کفرعقب و ابودیس و در مقابل آن الحاق شهرک های صهیونیست نشینی چون «آریئِل» را به قدس دارند و تلاش می کنند یک قدس بزرگ به وجود آورند که خالی از فلسطینیان باشد. 

صهیونیست ها برای ایجاد قدس بزرگ، توافقاتی چون اسلو و قطعنامه های سازمان ملل را زیرپا گذاشته و از خط سبز که مرز سرزمین های اشغالی و کرانه باختری محسوب می شود نیز ده ها کیلومتر فراتر رفته اند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها