سازمان ملل: یمن صحنه بدترین بحران انسانی در جهان است

سازمان ملل: یمن صحنه بدترین بحران انسانی در جهان است
جمعه 12 مرداد 1397 - 16:03

سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای حملات دیروز ائتلاف سعودی به بیمارستان الحدیده واقع در غرب یمن را امری «فاجعه‌آمیز» خواند و اعلام کرد که یمن صحنه بدترین بحران انسانی در جهان است.

 

العالم - یمن

سازمان ملل امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که یمن صحنه بدترین شرایط انسانی در جهان است. 

سازمان ملل همچنین حمله دیروز (پنجشنبه) ائتلاف متجاوز سعودی به بیمارستان الحدیده که حدود ۶۰ کشته و بیش از ۱۲۰ زخمی بر جای گذاشته است را وحشتناک و فاجعه آمیز توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: «بیماران بیمارستانی که دیروز در الحدیده هدف حملات ائتلاف سعودی قرار گرفته است، برای درمان وبا در این بیمارستان بستری بودند.»

سازمان ملل با اعلام اینکه بسیاری از مردم یمن در جنگ ائتلاف سعودی کشته شدند، خواستار توقف هر چه سریعتر آن شد.

از سوی دیگر، سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کرد که یمن در آستانه آغاز موج جدیدی از بیماری خطرناک وبا قرار دارد.

سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد، پیش بینی می‌شود که میانگین تلفات یمن ناشی از سوء تغذیه افزایش پیدا کند.

پیش از این، گروهی از محققان بین‌المللی با استناد به بیانیه‌های وضعیت شیوع وبا اعلام کرده بودند که ممکن است ۵۴ درصد از مناطق یمن تحت تاثیر شیوع بیماری وبا در سال ۲۰۱۸ میلادی قرار بگیرد و بیش از ۱۳.۸ میلیون نفر در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند.

حملات ائتلاف سعودی به یمن به بهانه بازگرداندن قدرت به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن، بیش از سه سال است که آغاز شده و موجب شهادت و زخمی شدن هزاران نفر از مردم این کشور شده است.

مسئولان وابسته به انصارالله اعلام کردند که از ابتدای بمباران و حملات عربستان سعودی و ائتلاف آن به یمن در مارس ۲۰۱۵ تاکنون، بیش از ۳۶ هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها