رایزنی پمپئو با همتای کانادایی پیرامون ایران و اختلاف ریاض-اُتاوا

رایزنی پمپئو با همتای کانادایی پیرامون ایران و اختلاف ریاض-اُتاوا
يکشنبه 21 مرداد 1397 - 20:31

وزرای خارجه آمریکا و کانادا در گفتگویی تلفنی پیرامون اختلافات اخیر بین عربستان و کانادا و نیز موضوع ایران به رایزنی پرداختند.

العالم - آمریکا

وزیر خارجه آمریکا در گفتگویی تلفنی با همتای  کانادایی خود، پیرامون شماری از موضوعات بین المللی علی الخصوص اختلافات اخیر بین کانادا و عربستان به رایزنی پرداخت.

بنابر بیانیه سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا و «کریستیا فریلاند» همتای کانادایی وی در این تماس تلفنی درباره اختلاف عربستان و کانادا گفتگو کردند.

طبق این بیانیه، موضوع ایران و اوکراین نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در گفتگوی تلفنی وزرای خارجه آمریکا و کانادا اعلام شده است.

گفتنی است که در پی خشم عربستان از انتقادات کانادا به وضعیت حقوق بشر در عربستان، ریاض در اقدامی فوری سفیر کانادا را از خاک خود اخراج کرد و سفیر خود را از کانادا فرا خواند.

عربستان همچنین از دانشجویان بورسیه دولتی این کشور خواسته ظرف یک ماه آینده به عربستان بازگردند و تأکید کرده است که این دانشجویان به دانشگاه های دیگری اعزام خواهند شد.

عربستان برنامه مداوای بیماران خود در کانادا را نیز متوقف کرده و پروازهای خطوط هوایی عربستان به تورنتو و برعکس را به حالت تعلیق در آمده است.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها