در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی مصوب شد؛

موافقت با افزایش میزان کمک و تسهیلات برای جبران خسارات زلزله کرمانشاه و کرمان

موافقت با افزایش میزان کمک و تسهیلات برای جبران خسارات زلزله کرمانشاه و کرمان
يکشنبه 4 شهريور 1397 - 21:43

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست رئیس جمهوری، با افزایش میزان کمک مکمل بلاعوض و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت و بازسازی واحد‌های مسکونی خسارت دیده از زلزله سال ۱۳۹۶ در دو استان کرمانشاه و کرمان موافقت کرد.

العالم _ ایران / سیاسی

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری، با افزایش میزان کمک مکمل بلاعوض و تسهیلات بانکی برای جبران خسارت و بازسازی واحد‌های مسکونی خسارت دیده از زلزله سال ۱۳۹۶ در دو استان کرمانشاه و کرمان موافقت کرد.

بر این اساس، مبلغ 2515 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبار به منظور احداث 35 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمانشاه و 15 هزار و 312 واحد مسکونی شهری و روستایی در استان کرمان به صورت کمک مکمل بلاعوض به ازای هر واحد 50 میلیون ریال اختصاص یافت.

دولت همچنین مبلغ 4004 میلیارد و 700 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد 4 درصد روستایی و 5 درصد شهری به آسیب دیدگان ناشی از زلزله سال 96 در استان های یاد شده به منظور تکمیل بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری اختصاص داد.

 این تسهیلات شامل بازسازی 30 هزار و 428 واحد مسکونی روستایی در کرمانشاه به ازای هر واحد تا سقف 50 میلیون ریال، بازسازی 13 هزار و 177 واحد مسکونی شهری در کرمانشاه به ازای هر واحد تا سقف 100 میلیون ریال و بازسازی 7 هزار و 312 واحد مسکونی روستایی و 8 هزار واحد مسکونی شهری در کرمان به ترتیب به ازای هر واحد تا سقف 50 و 100 میلیون ریال است.

*مدت امهال تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه افزایش یافت

دولت با اصلاح تصویب نامه مربوط به امهال تسهیلات دریافتی خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه، ضمن بخشودگی سود، کارمزد و جرایم وام های سررسید شده خسارت دیدگان مذکور، مصوب کرد مدت امهال اصل تسهیلات دریافتی آنان از دو سال به سه سال افزایش یابد.

*آیین نامه اجرایی نحوه نظارت عملیاتی بر تخصیص اعتبارات در دستگاه های اجرایی به تصویب رسید

هیات وزیران در ادامه، یکی از آیین نامه های اجرایی قانون بودجه سال 1397 کل کشور درخصوص نحوه نظارت عملیاتی بر تخصیص اعتبارات در دستگاه های اجرایی را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه یاد شده، دستگاه های اجرایی موظفند اعتبارات ابلاغی سال 1397 خود را در چارچوب دستورالعمل اجرایی بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد هزینه کنند.

دستگاه های اجرایی موظفند اعتبارات واحد مجری را براساس مفاد تفاهمنامه ای که با آن واحد منعقد کرده اند، در سیستم حسابداری به صورت جداگانه به نحوی نگهداری نمایند که امکان گزارش گیری رویدادهای مالی هر یک از واحدهای مجری بطور مجزا وجود داشته باشد.

به دستگاه های اجرایی که براساس تفاهمنامه عملکردی اداره می شوند، اجازه داده می شود با موافقت سازمان برنامه و بودجه نسبت به جابجایی اعتبارات فصول هر یک از ردیف های هزینه ای در سقف اعتبارات همان ردیف اقدام نمایند.

*موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای تکمیل اقامتگاه پلیس راهور در تهران

هیات وزیران با اختصاص مبلغ 25 میلیارد ریال اعتبار به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور تکمیل اقامتگاه پلیس راهور در تهران موافقت کرد.

*تنفیذ اعتبار برای ساماندهی زهاب های تجمع یافته شرکت کشت و صنعت نیشکر در مرز با عراق در سال 97

با تصویب دولت، مبلغ 580 میلیارد ریال اعتبار به منظور ساماندهی زهاب های تجمع یافته شرکت کشت و صنعت نیشکر در مرز با عراق در استان خوزستان با اجرای عملیات انتقال بخشی از زهاب شرکت یاد شده از طریق سیفون کارون تا خور کویرن (دریا) به طول 24 کیلومتر و ظرفیت 16 مترمکعب در ثانیه، برای اجرا در سال 97 تنفیذ شد.

پربیننده ترین خبرها