زیباسازی زندان بدنام سعودی

زیباسازی زندان بدنام سعودی
چهارشنبه 12 مهر 1391 - 04:58

مسئولان سعودي براي فرار از فشارهاي بين المللي درنتيجه افشاي وضعيت بسيار بد بازداشت شدگان در زندان "الحاير"، در حال زيباسازي اين زندان هستند تا افکار عمومي داخلي و خارجي را از واقعيت آنچه که در اين زندان بدنام روي مي دهد، منحرف کنند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، اقدام هزاران نفر از فعالان عربستانی در افشای نقض حقوق بشر در زندان الحایر، مسئولان سعودی را برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی به تکاپو انداخته است.

سایت "الوطن" به نقل از یک فعال عربستانی نوشت: نیروهای امنیتی در حال ساخت برنامه ای تلویزیونی هستند، و قرار است به زودی یکی از شبکه های دولتی آن را پخش کند.

این فعال عربستانی هشدار داد که نیروهای امنیتی قصد دارند با استفاده از شهادت دروغ زندانیان بخش جنایی که فشارهای زیادی را در این زندان متحمل نشده اند، مسائلی غیر واقعی را از این زندان منتشر کنند.

به گفته این فعال، کسانی که اخیرا به این زندان مراجعه کرده اند، گفته اند که اتاق ملاقات رنگ آمیزی و مرتب شده و فرش های جدیدی در آن گسترده شده است؛ و شکبه "الاخباریه" نیز برای پخش برنامه ای از این زندان در هفته آینده، از امکان بازسازی شده فیلم برداری کرده است.

وی هشدار داد، همه این اقدامات برای تحریف افکار عمومی است، و باید پیش از انتشار این گزارش ساختگی، دروغ آنها را رسوا کرد.

هفته قبل با انتشار رسوایی شکنجه و بدرفتاری با زندانیان و بازداشت شدگان در زندان الحایر به نقل از خود زندانیان و خانواده های آنها در رسانه های بین المللی، مسئولان سعودی با فشارهای شدیدی از سوی افکار عمومی مواجه شده اند.دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها