هشدار نماینده آیت الله سیستانی به سیاستمداران عراقی

هشدار نماینده آیت الله سیستانی به سیاستمداران عراقی
جمعه 24 اسفند 1397 - 15:42

نماینده آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق به گروههای سیاسی عراق نسبت به ادامه اختلافات و تبعات سیاسی اجتماعی آن هشدار داد.

العالم- عراق

شیخ 'عبدالمهدی الکربلایی' امام جمعه کربلا و نماینده آیت الله سیستانی در سخنانی در خطبه دوم نمازجمعه امروز کربلای معلا در صحن مطهر حرم امام حسین (ع)، به گروهها و احزاب عراقی نسبت به تبعات ادامه درگیری ها و اختلافات سیاسی هشدار داد.
الکربلایی گفت: سرگرمی طبقه سیاسی به درگیری ها و اختلافات سیاسی و دعوا بر سر مقام و منصب کشور را وارد چرخه بی ثباتی و دوری سیاستمداران از مردم و هدر رفت فرصت ها و نیروها کرده است.
وی افزود: زمان آن رسیده است که از خواب غفلت بیدار شویم و هوای نفس و مطامع خود را کنار گذشته و با درس گرفتن از گذشته و درد و رنج مردم، وظایف خود را در برابر مردم و کشورمان انجام دهیم.
نماینده آیت الله سیستانی برای چندمین بار همچنین از عشائر عراقی خواست بجای اسفتاده از زور و سلاح برای حل اختلاف میان خود، به قانون و دادگاه مراجع کنند.
وی اختلافات میان سیاستمداران و نیز گروههای اجتماعی و عشائر را موجب ناکامی همگانی و افزایش درگیری ها و مشکلات دانست و خواستار استفاده از روش های منطقی مبتنی بر شرع و قانون و با روحیه تسامح، مودت و محبت شد.
بحران و اعتراضات تابستان گذشته در استان های جنوبی عراق بویژه بصره علیه ضعف خدمات دولتی، بیکاری و فساد دولتی چندین کشته و زخمی بجا گذاشت و طی آن چندین مرکز دولتی، حزبی و نظامی به آتش کشیده شد و برخی ناظران نسبت به بازگشت اعتراضات با فرارسیدن فصل گرما و تشدید بحران آب و برق در این مناطق هشدار می دهند.
اعتراضات پراکنده جوانان بصره از هفته ها پیش دوباره آغاز شده است و تاکنون به شکل پراکنده ادامه داشته است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها