سوریه: مخالف هر گونه توافق با دشمن صهیونیستی هستیم

سوریه: مخالف هر گونه توافق با دشمن صهیونیستی هستیم
پنج‌شنبه 10 مهر 1399 - 16:38

وزارت خارجه سوریه بار دیگر اعلام کرد مخالف هر گونه توافق یا معاهده با دشمن صهیونیست است و باور دارد که چنین توافقاتی به مسائل عربی به ویژه مسئله فلسطین آسیب وارد می‌کند.

العالم- سوریه

وزارت خارجه سوریه امروز پنجشنبه بار دیگر از توافق عادی‌سازی روابط امارات عربی متحده و بحرین با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه گفت که تجارب پیشین ثابت کرده است عادی‌سازی و امضای معاهدات و توافقنامه‌ها با دشمن صهیونیستی باعث گستاخی و عناد این رژیم خواهد شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از این منبع گزارش داد که چنین معاهدات و توافقنامه‌هایی همچنین سبب خواهد شد که عربها، ضعیفتر و متفرق‌تر شوند.

وی ادامه داد، جمهوری عربی سوریه طی چند دهه درگیری با دشمن صهیونیستی، «یک روش اصولی و ثابت در پیش گرفته که مبتنی بر رد هر گونه ظلم به حقوق، مصادره اراضی و تثبیت سیاست تحمیل وضع موجود است».

این منبع با اشاره به جانفشانیهای ملت سوریه در این زمینه، خاطر نشان کرد، دمشق بار دیگر موضع ثابت خود را مبنی بر پایبندی به خاک و حقوق و مخالفت با امتیازدهی و توافقات یکجانبه بیان می‌کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد، سوریه مخالف هر گونه توافق یا معاهده با دشمن صهیونیست است و باور دارد که چنین توافقاتی به مسائل عربی به ویژه مسئله فلسطین آسیب وارد می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شهریورماه اعلام کرد بحرین و امارات متحده عربی تصمیم گرفته‌اند روابط خود با اسرائیل را عادی کنند.

جنبش‌های مقاومت فلسطین از جمله جهاد اسلامی و حماس این توافق را محکوم کرده و آن را در راستای اجرای طرح صلح ادعایی آمریکا موسوم به معامله قرن آمریکا دانستند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها