با وجود مخالفت‌های آمریکا؛

روسیه: «نورد استریم ۲» مورد استفاده اروپایی‌ها قرار می‌گیرد

روسیه: «نورد استریم ۲» مورد استفاده اروپایی‌ها قرار می‌گیرد
يکشنبه 26 بهمن 1399 - 18:45

معاون نخست‌وزیر روسیه امروز در مصاحبه ای اعلام کرد: پروژه «نورد استریم ۲» با وجود مخالفت‌های آمریکا، مورد استفاده اروپایی‌ها قرار می‌گیرد.

العالم - اروپا

«الکساندر نوواک» معاون نخست‌وزیر روسیه امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «روسیه ۱» در خصوص پروژه «نورد استریم ۲» اعلام کرد: این پروژه تکمیل می‌شود و اروپا نیز از آن استفاده خواهد کرد؛ زیرا اروپا هم تمایل به تکمیل و استفاده از آن دارد.

معاون نخست‌وزیر روسیه در این مصاحبه گفت: همه مسائلی که در ارتباط با این پروژه مطرح است، رقابت با آمریکا بر سر بازارهای مصرف گاز است.

وی در این خصوص ادامه داد: ساده بگویم که این یک رقابت از سوی شرکای آمریکایی است که خواهان فروش گاز طبیعی مایع خودشان به اروپا هستند. در واقع ما شاهد روش‌های غیربازاری رقابت هستیم.

این در حالیست که «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان پیشتر در واکنش به تصویب لایحه‌ای برای وضع تحریم‌های جدید علیه پروژه «نورد استریم ۲»، تهدیدهای واشنگتن در این باره را به شدت رد کرد.

با این حال، صدراعظم آلمان اطمینان خاطر داد که اختلاف نظر میان آلمان و ایالات متحده آنطور که به نظر می‌رسد، «عمیق نیست» و قول داد که برای این اختلاف نظر، «یک راه حل می یابد».

مرکل در ادامه افزود که پروژه نورد استریم ۲ یک پروژه «بحث انگیز» است که اتحادیه اروپا فعالانه در مورد آن بحث و گفتگو می‌کند. وی خاطرنشان کرد که احداث این خط لوله و همچنین تحریم‌های آمریکا علیه آن در دستور کار گفتگوها با دولت جدید آمریکا قرار دارد.

گفتنی است که چندی پیش مجری پروژه خط لوله نورد استریم ۲ اعلام کرد که کِشتی روسی فورچونا که در نصب خط لوله نورد استریم ۲ فعالیت دارد، فعالیت خود در آب‌های دانمارک را آغاز کرده است.

پیش از این، وزارت خزانه داری آمریکا تحریم‌هایی علیه این کشتی روسی و مالک آن، شرکت کی وی تی- روس وضع کرد. این تحریم‌ها همچنین شامل یک نفتکش روسی موسوم به «ماکسیم گورکی» و یک نفتکش همراه به نام سییِرا شد.

علاوه بر ایالات متحده که در تلاش برای افزایش صادرات گاز مایع خود به اتحادیه اروپاست، اوکراین و شماری دیگر از کشورهای اروپایی به شدت با این پروژه مخالفند.

مهر

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها