نشست مجازی وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین

نشست مجازی وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی درباره فلسطین
يکشنبه 26 ارديبهشت 1400 - 10:25

وزیران امور خارجه سازمان همکاری اسلامی امروز (یکشنبه) در نشست اضطراری مجازی در باره جنایت های رژیم صهیونیستی و تحولات و اوضاع این روزهای فلسطین گفت‌وگو می کنند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان همکاری اسلامی، روز یکشنبه نشست فوق العاده مجازی کمیته اجرایی در سطح وزیران امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی برگزار خواهد شد.

در این نشست وبیناری به ریاست «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی، وزیران عضو سازمان همکاری های اسلامی در باره رخدادهای خونین و حملات اسرائیل در سرزمین فلسطین، به ویژه قدس بحث و تبادل نظر خواهند کرد.

این نشست به پیشنهاد و دعوت عربستان، ساعت ۱۲ ظهر (به وقت ریاض) برگزار می شود.

نظامیان رژیم صهیونیستی پس از تلاش برای کوچ اجباری فلسطینیان محله شیخ جراح در قدس و سپس تعرض به نمازگزاران فلسطینی در مسجد مقدس الاقصی و هتک حرمت این مکان مقدس از طریق ایجاد درگیری داخل مسجد و استفاده از سلاح، باتوم و شلیک گازهای اشک آور به محاصره نمازگزاران و روزه داران در آن مکان پرداختند و شعله درگیری های گسترده با فلسطینیان بی سلاح را برافروختند.

رژیم صهیونیستی با اقدامات بی پروا و هتاکانه علیه ملت فلسطین و به ویژه هتک حرمت مسجدالاقصی در ماه مبارک رمضان، خط قرمز مقاومت فلسطین را رد کرد و به رغم هشدارهای مقاومت برای پایان دادن به اینگونه اقدامات و بی توجهی صهیونیست ها به این هشدارها در نهایت با پاسخ موشکی فلسطینیان مواجه شد.

درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی که از روز دوشنبه گذشته (20 اردیبهشت) و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد، همچنان ادامه دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها