گسترش آنفلوآنزای مرغی در بصره عراق

گسترش آنفلوآنزای مرغی در بصره عراق
شنبه 15 خرداد 1400 - 20:00

مدیر بیمارستان دامپزشکی استان بصره از ابتلای تعداد زیادی از طیور این منطقه به آنفلوآنزای مرغی در بصره خبر داد.

العالم ـ عراق

ریاض محمد مدیر بیمارستان دامپزشکی استان بصره در گفت و گویی با بغدادالیوم خاطرنشان کرد: موارد زیادی از تلفات طیور بر اثر آنفلوآنزای مرغی ثبت کردیم.

مدیر بیمارستان دامپزشکی بصره همچنین از تعطیل شدن تعدادی از مرغداری های استان به علت انتشار ویروس جدید خبر داد و تاکید کرد: نمونه های آزمایشگاهی را به بغداد فرستادیم و رواج ویروس، تایید شد.

آنفلوانزای پرندگان به وسیله ویروس آنفلوانزای A تیپ H۵ N۱ و H۷ و احتمالا سایر موارد در جمعیت حیوانات بخصوص ماکیان ایجاد می‌گردد و می‌تواند به انسان منتقل شود. این ویروس می‌تواند انسان را آلوده کرده و موجب بیماری شدید با میزان مرگ بالا شود و حتی این توانایی را دارد که خود را با انسان تطبیق داده و به عنوان یک عامل بالقوه بیماری زا برای انسان مطرح و یا با سایر ویروس های آنفلوانزای انسانی ترکیب شود و موجب پدیدار شدن یک عامل بیماری زا با توانایی ایجاد پاندمی‌ شود.

استان بصره عراق، همانند استان های دیالی، میسان، اربیل، واسط و سلیمانیه با ایران هم مرز است. شهر بصره، مرکز این استان و دومین شهر بزرگ عراق است که در امتداد اروندرود و در یک مسیر آبی نزدیک به خلیج فارس واقع شده است.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها