افزایش اعتراضات مردمی در عربستان؛ راه اندازی هشتگ «سرنگونی رژیم آل سعود»

افزایش اعتراضات مردمی در عربستان؛ راه اندازی هشتگ «سرنگونی رژیم آل سعود»
سه شنبه 18 خرداد 1400 - 10:47

در سایه افزایش سرکوب آزادی بیان در عربستان اعتراضات مردمی برای سرنگونی رژیم آل سعود افزایش یافته است.

العالم - عربستان سعودی

به گزارش سعودی لیکس، یک کلیپ که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که یک شهروند سعودی در یکی از محله‌های «طائف » در حال شعار دادن «مردم سرنگونی رژیم سعودی را می‌خواهند» است.

این شهروند سعودی شعارهای خود را در دور میدان «الشطبه» تکرار کرد اما وی توسط یک وسیله نقلیه نظامی به زندان منتقل شد.

مردم عربستان به منظور ابراز خشم خود از خاندان آل سعود و سیاست‌های شکست‌خورده این رژیم خواستار سرنگونی رژیم سعودی از طریق آغاز هشتگ « مردم خواهان سرنگونی رژیم سعودی هستند» شدند.

حساب کاربری با عنوان « حصه بنت محمد الماضی» نوشت: ملت سعودی از سکوت خسته‌ شده‌اند.

حساب کاربری دیگر تاکید کرد:« محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی از تاج و تخت « سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سقوط خواهد کرد و تحولات در عربستان نشان می‌دهد که ملت آزاده از زندگی تحت ظلم و ستم حکومت آل سعود خسته شده‌اند و تاریخ با کمک ملت شجاع سعودی پیروزی را ثبت خواهد کرد که نود سال در چنگال ظلم و ستم گرفتار شده‌اند.

این حساب کاربری در ادامه نوشت: مردم خواهان سرنگونی رژیم آل سعود هستند و آل سعود را دشمن اسلام می‌دانند. آل سعود با اسلام نه تنها در شبه جزیره عربستان بلکه در هر کجای کره زمین باشد مبارزه می‌کند و چه کسی منکر این موضوع می‌شود؟

حساب کاربری « کلمات الحره» نوشت: بی عدالتی و ظلم در عربستان بیداد می‌کند و این موضوع مرا می‌کشد.خدا ملک سلمان و پسر محمد بن سلمان ستمگر را لعنت کند. اقدامات فرعون ظالم در برابر اقدامات آن‌ها چیزی نیست.

این حساب کاربری در ادامه نوشت: باران در ابتدا یک قطره است .سپس همه باران را خواهیم دید. ملت سرنگونی رژیم سعودی را قطعا خواهند دید.

در همین راستا فعال سعودی دیگری نوشت: ما از مخالفان می‌خواهیم که علیه استبداد رژیم آل سعود متحد شوند قبل از اینکه فساد جامعه باعث پراکندگی این اتحاد شود.

اوضاع امنیتی، سیاسی و اقتصادی عربستان از زمان « محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی وخیم‌تر شده است. افزایش نرخ بیکاری و افزایش کسری بودجه و همچنین رکود اقتصادی در این کشور در حال افزایش است. فعالان سعودی از وخامت شدید و مداوم در عربستان به دلیل سیاست‌های متزلزل دولت سعودی و ارتکاب جنایت‌های مختلف در داخل و خارج عربستان رنج می‌برند.

اعتراضات ملت سعودی از همه فرقه‌ها علیه رژیم سعودی در حال گسترش است. رژیم سعودی در گذشته افراد منحصر به فردی را سرکوب می‌کرد، اما امروز سرکوب‌گری این رژیم مستبد همه اقشار فرهنگیان، شاهزادگان، مبلغان، روحانیان و حتی کودکان و زنان را در بر گرفته است و اقدامات آل‌سعود باعث ایجاد جنبش‌های جدیدی در خارج و داخل کشور علیه این رژیم استکباری می‌‌شود.

اخیراً ، وبلاگ نویسان و فعالان سعودی هشتگ «جهان_بن_سلمان را نمی‌پذیرد » را راه اندازی کردند و جنایت‌های محمد بن سلمان از جمله سرکوب‌گری‌ها، مالیات‌های هنگفت، هدر رفتن ثروت عربستان و همچنین گسترش فساد و زوال اخلاقی را مورد انتقاد قرار دادند.

کاهش قیمت نفت، ادامه جنگ یمن و شیوع کرونا کنار ولخرجی‌ها و فساد مالی محمد بن سلمان درآمدهای ارزی این کشور را به‌شدت کاهش داده و فشار اقتصادی بی‌سابقه‌ای را به مردم این کشور تحمیل کرده است.

افزایش شعار و اعتراضات ملت سعودی به سیاست رژیم آل سعود را می‌توان مقدمه‌ای برای آغاز موج گسترده‌ای از اعتراضات علیه حکومت سعودی دانست که قطعا با سرکوبگری‌های این رژیم همراه خواهد شد. اما این اعتراضات ملت عربستان نشان می‌دهد که سیاست سرکوب و خفقان در این کشور که با قدرت گیری محمد بن سلمان به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و در واقع برگ برنده ولیعهد جوان برای حذف مخالفان است، دیگر نمی‌تواند کارساز باشد.

تسنیم

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها