گفت‌و‌گوی تلفنی امیر قطر با شاه و ولی‌عهد سعودی

گفت‌و‌گوی تلفنی امیر قطر با شاه و ولی‌عهد سعودی
دوشنبه 28 تير 1400 - 13:18

امیر قطر در تماس تلفنی با شاه و ولی‌عهد سعودی، فرا رسیدن عید قربان را به آن‌ها تبریک گفت.

العالم _ جهان اسلام

«تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، طی یک تماس تلفنی با «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، با انتشار این خبر نوشت که امیر قطر در روز یک‌شنبه (دیروز - ۱۸ ژوئیه)، در گفت‌وگوی تلفنی با ملک سلمان، فرا رسیدن عید قربان را به وی تبریک گرفت.

شاه سعودی نیز متقابلا فرا رسیدن عید قربان را به امیر قطر، تبریک گفت و آرزوی خیر و شکوفایی برای دو کشور دوست و برادر عربستان و قطر کرد.

امیر قطر همچنین طی تماسی تلفنی با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی گفت‌وگو کرد و پیشاپیش عید قربان را به او نیز تبریک گفت و ولی‌عهد سعودی نیز ضمن تبریک متقابل برای دو کشور دوست و برادر، برکت و سعادت آرزو کرد.

بحران میان قطر و برخی کشورهای عربی از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ با قطع کامل روابط دیپلماتیک عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین با این کشور آغاز شد و آنها ۱۳ شرط برای ازسرگیری روابط خود با دوحه مطرح کردند.

ژانویه گذشته قطر در نشست شورای همکاری خلیج فارس در شهر العلا عربستان سعودی شرکت و طی آن توافق آشتی دوحه با چهار کشور مذکور پس از گذشت نزدیک به چهار سال قطع روابط آن‌ها، امضا شد. بدون آنکه حتی یک مورد از شروط سیزده‌گانه تحقق یافته باشد. طبق مصاحبه‌های مقامات این کشورها، گویا محاصره‌کنندگان از شروط سیزده‌گانه چشم پوشی کرده‌اند تا قطر نیز در ازای آن، شکایت‌های خود علیه این ۴ کشور در سازمان تجارت جهانی و دیگر نهادهای بین‌المللی را به حالت تعلیق درآورد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها