عراقچی: باج‌خواهی انگلیس از ایران هرگز اتفاق نخواهد افتاد

عراقچی: باج‌خواهی انگلیس از ایران هرگز اتفاق نخواهد افتاد
شنبه 23 مرداد 1400 - 11:38

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت: انگلیس تلاش می‌کند برای پرداخت بدهی‌های خود به ایران، که بیش از چهل سال به طور غیرقانونی نگاه داشته است، از ایران باج خواهی کند. 

العالم ـ ایران ـ سیاسی

سید عباس عراقچی در حساب کاربری توییتر خود در پاسخ به نخست‌وزیر انگلیس نوشت: انگلیس تلاش می‌کند برای پرداخت بدهی‌های خود به ایران، که بیش از چهل سال به طور غیرقانونی نگاه داشته است، از ایران باج خواهی کند.

معاون وزیر خارجه تاکید کرد: این هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

عراقچی گفت: از نظر ما هنوز توافق پابرجا می باشد. زمان آن رسیده است که انگلیس کار درست را انجام دهد و اجازه ندهد آمریکا این تبادل انسانی را تخریب کند.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر با ادعای اشتباه بودن حبس انوشه آشوری خواستار آزادی وی و سایر زندانیان دوتابعیتی ایرانی -انگلیسی در ایران و بازگشت آنها به خانه شده بود.

دیپلمات ارشد کشورمان روز گذشته نیز خطاب به وزیر خارجه انگلیس گفته بود: آقای دومینیک راب؛ شما بهتر از هر کس دیگری می‌دانید که توافق برای آزادی ١٠ زندانی - از جمله انوشه آشوری- هفته‌ها پیش به سرانجام رسید اما دوستان شما در واشنگتن مانع آن شدند.

عراقچی گفت: آشوری و ٩ نفر دیگر توسط آمریکا برای اهداف سیاسی به گروگان گرفته شده اند. امیدوارم این موضوع را برای مردم خود تشریح کنید.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها