لاوروف اعلام کرد:

شرط روسیه برای به رسمیت شناختن طالبان

شرط روسیه برای به رسمیت شناختن طالبان
شنبه 30 مرداد 1400 - 12:12

وزیر امور خارجه روسیه برای به رسمیت شناختن گروه طالبان شرط تعیین کرد و گفت این موضوع به اقدامات آنها و مطابقت یافتن رفتار و اعمال این گروه با وعده هایشان بستگی دارد.   

العالم ـ اروپا

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: واقعیت هایی در میدان عمل (کنترل طالبان بر افغانستان) وجود دارد که همه می پذیرند. اما بقیه مسائل در مورد به رسمیت شناختن طالبان بستگی به آن دارد که رفتار این گروه تا چه اندازه با بیانیه ها و وعده های آن مطابقت می کند.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی در باره امکان پذیرش پناهندگان افغانی گفت: روسیه در مساله پذیرش پناهندگان به تعهدات خود در عرصه حقوق انسانی بین المللی توجه می کند.

لاوروف افزود: ما در این زمینه فقط از تعهدات بین المللی خود پیروی می کنیم.

سخنان وزیر خارجه روسیه در حالی است که دیمیتری ژیرنوف سفیر روسیه در کابل دو روز پیش با نمایندگان گروه طالبان دیدار کرد و مذاکرات خود با این گروه را سازنده خوانده بود.

به گزارش ایرنا، پس از توافق فوریه ۲۰۲۰ آمریکا و طالبان و امضای «توافقنامه صلح» بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد.

در هفته‌های اخیر طالبان موفق به پیشروی در افغانستان و تصرف شهرهای مهم این کشور شد و توانست ۲۴ مرداد و پس از سقوط دولت اشرف غنی وارد کابل شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها