رسانه آمریکایی گزارش داد؛

جزئیات راهبرد ادعایی رژیم صهیونیستی علیه ایران/ راهبرد "مرگ تل آویو" با هزاران بریدگی!

 جزئیات راهبرد ادعایی رژیم صهیونیستی علیه ایران/ راهبرد
شنبه 6 شهريور 1400 - 07:38

یک پایگاه خبری آمریکایی در گزارشی به راهبرد ادعایی نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران در دیدار با رئیس جمهور آمریکا پرداخت و نوشت که بر اساس این راهبرد، تل‌آویو به دنبال مقابله با ایران از طریق «مرگ با هزاران بریدگی» است.

العالم ـ فلسطین اشغالی

«نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه (به وقت تهران) با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد.

منابع خبری پیش از این دیدار اعلام کرده بودند که بنت قصد دارد در این دیدار راهبرد خود برای مقابله با ایران را با بایدن به اشتراک بگذارد.

«باراک راوید» خبرنگار صهیونیستی پایگاه خبری آمریکایی «آکسیوس» در گزارشی نوشت که نفتالی بنت در دیدار با بایدن راهبرد خود علیه ایران را با آن چیزی که مقام‌های اسرائیلی با عنوان «مرگ با هزاران بریدگی» نام می‌برند، مطرح کرد.

رژیم اشغالگر و تروریست صهیونیستی حکومت خود را در سرزمین های اشغالی با کشتار فجیع فلسطینیان و ریختن خون مردم منطقه بنا نهاده است و همواره تلاش کرده با ایجاد جوخه های ترور، حملات بی امان به فلسطینیان از دستگیری تا کشتار آنان از طریق بمباران های هوایی و تجاوزگری به کشورهای منطقه از جمله لبنان، سوریه و بعضا عراق، خود را از مهلکه و کابوس اضمحلال در برابر مقاومت ملت فلسطین و غلیه آنان بر سرزمین اجدادی شان برهاند، حالا بنابر اعلام یک رسانه آمریکایی و براساس همان خوی خون ریزی و کشتار، راهبرد ادعایی "مرگ با هزاران بریدگی" را علیه ایران به عنوان حامی ملت فلسطین مطرح کرده است.

با توجه به قدرت گرفتن مقاومت فلسطین و تجهیز آنان به سلاح های جدید درتقابل با رژیم صهیونیستی و همچنین قدرتمندتر شدن مقاومت در منطقه، دور از انتظا نیست که مکر این رژیم به خود آنان بازگردد و "مرگ با هزاران بریدگی" سرنوشتی محتوم را برای آنان رقم بزند.

بنابر این گزارش، بنت در دیدار با بایدن تلاش کرده تا احساس فوریت پیشرفت چشمگیری که برنامه هسته‌ای ایران ایجاد کرده و بازبینی سیاست اسرائیل درباره ایران را نیز مطرح کند.

راهبردی که بنت به بایدن ارائه داده شامل مقابله با ایران از طریق ترکیب اقدامات کوچک بسیار در جبهه‌های متعدد نظامی و دیپلماتیک است که این اقدامات به جای یک حمله شدید به ایران است.

یک مقام صهیونیستی گفت که بنت شرایط کنونی میان این رژیم و ایران را همانند شرایط میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی در جریان جنگ سرد توصیف کرد.

بنت به بایدن تاکید کرد که آمریکا و اسرائیل باید ستیزه جویی‌های منطقه‌ای ایران را علاوه بر برنامه هسته‌ای این کشور به جعبه بازگردانند و در این راستا، وی از بایدن خواست تا نیروهای آمریکایی را از عراق و سوریه خارج نکند و مقام‌های صهیونیستی درباره رویکرد بایدن در این جبهه ابراز خوشبینی کرده‌اند.

بر اساس نوشته آکسیوس، بنت به بایدن گفته که با بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای سال 2015 مخالف است چون اثرگذاری این توافق با توجه به نزدیک شدن تاریخ انتهای برخی محدودیت‌های ایران و همچنین پیشرفت‌های هسته‌ای این کشور از بین رفته است.

آکسیوس مدعی شد به نظر می‌رسد بایدن نیز درباره چشم انداز بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای خوشنبین نیست.

به گزارش فارس، رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات اتمی در منطقه غرب آسیا به شمار می‌آید و بر اساس گزارش منابع مختلف، بیش از 200 کلاهک هسته‌ای در زرادخانه اتمی این رژیم نگهداری می‌شود.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تا کنون از امضای پیمان گسترش تسلیحات اتمی امتناع می‌ورزد و به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اجازه بازرسی از تاسیسات خود را نمی‌دهد.

ایران یکی از اعضای پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی بوده و تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران زیر نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و این نهاد بین‌المللی تا کنون انحرافی در برنامه هسته‌ای ایران گزارش نکرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها