اتهام‌زنی لندن به ایران درباره حملات نیروهای یمن به سعودی‌ها

اتهام‌زنی لندن به ایران درباره حملات نیروهای یمن به سعودی‌ها
دوشنبه 15 شهريور 1400 - 00:35

وزیر خارجه انگلیس در پیامی در توییتر، ایران را تسهیل کننده حملات مبارزان یمن به سعودی‌ها دانست.

العالم - اروپا

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس شامگاه یکشنبه در پیامی در توییتر به اتهام زنی علیه ایران درباره حملات جنبش انصارالله یمن به سعودی‌ها پرداخت.

وی در این پیام توییتری نوشت: «انگلیس حملات متعدد موشکی بالستیکی شب گذشته به عربستان سعودی را محکوم می‌کند».

وزیر خارجه انگلیس اضافه کرد: «این رفتار بی‌پروا توسط حوثی‌ها که توسط ایران تسهیل شده، شهروندان بی‌گناه را تهدید کرده و مانع از تلاش‌ها به سوی ثبات منطقه‌ای می‌شود».

این مقام انگلیسی در این پیام خود هیچ اشاره‌ای به هفت سال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن که به کشته شدن هزاران نفر در این کشور منجر شده، نکرد.

انگلیس یکی از حامیان اصلی سعودی‌ها در جنگ چند ساله اخیر علیه یمن بوده و لندن یکی از منابع اصلی تامین سلاح برای ریاض به شمار می‌آید.

سخنگوی ائتلاف سعودی بامداد امروز اعلام کرد، چند فروند موشک بالستیک توسط نیروهای یمن به مناطق جنوبی و شرقی عربستان سعودی شلیک شده است.

پس از آن، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری به تشریح عملیات گسترده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عمق عربستان سعودی پرداخت.

بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، سریع این عملیات را «موازنه بازدارندگی هفتم» نامید و گفت، عملیات مذکور در چارچوب مقابله با تجاوزات ائتلاف سعودی انجام شده است.

وی افزود، تأسیسات حیاتی و مراکز نظامی عربستان سعودی با پهپاد «صماد ۳» و موشک هدف گرفته شده است.

سریع گفت، در این عملیات تأسیسات وابسته به «آرامکو» در «رأس التنوره» در منطقه «الدمام» در شرق سعودی با هشت پهپاد صماد ۳ و موشک بالستیک از نوع «ذوالفقار» هدف گرفته شد.

وی ادامه داد، در عملیات مذکور تأسیسات آرامکو در جده، جازان و نجران با پنج موشک بالستیک از نوع «بدر» و دو پهپاد صماد ۳ هدف گرفته شد.

وی در پایان به عربستان سعودی درباره ادامه تجاوز به یمن و ملت مجاهد آن هشدار داد. سریع گفت: بر حق مشروع خود در اجرای عملیات‌های منحصر به فرد بیشتر در دفاع از کشور عزیز و ملت بزرگ یمن تا توقف تجاوز حملات و رفع محاصره تأکید می‌کنیم. نیروهای مسلح یمن به یاری خدا به نبرد جهادی خود تا آزادسازی تمام اراضی جمهوری یمن و تحقق آزادی و استقلال ادامه خواهد داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها