تل‌آویو به ضرب‌الاجل محمود عباس درباره خروج از مرزهای 1967 واکنش نشان داد

تل‌آویو به ضرب‌الاجل محمود عباس درباره خروج از مرزهای 1967 واکنش نشان داد
شنبه 3 مهر 1400 - 12:19

پس از آنکه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای خروج رژیم اشغالگر از مرزهای 1967 ضرب‌الاجل تعیین کرد، نماینده تل‌آویو در سازمان ملل در واکنش این اظهارات گفت که زمان او به پایان رسیده است.

العالم - فلسطین اشغالی

«گیلعاد اردان» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد، شامگاه جمعه، به اظهارات «محمود عباس» درباره مهلت یک‌ساله به تل‌آویو برای خروج از مرزهای ۱۹۶۷ واکنش نشان داد.

نماینده رژیم صهیونیستی در گفت‌و‌گو با روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارانوت» گفت: «محمود عباس یک بار دیگر ثابت کرد که وقتش به پایان رسیده است».

گیلعاد اردان اضافه کرد: «اتفاقی نیست که هشتاد درصد فلسطینیان می‌خواهند که او پُست خود را ترک کند».

نماینده تل‌آویو اشاره دارد به نظرسنجی اخیر یک مرکز فلسطینی که نتایج آن نشان داد ۷۸ درصد فلسطینیان کرانه باختری و نوار غزه خواهان استعفای محمود عباس هستند.

وی همچنین بیان کرد: «او (محمود عباس) یک بار پیشنهاد دادگاهی کردن انگلیس به خاطر پیمان بالفور را مطرح کرد و امروز خواهان بازگشت به خطوطی است که سازمان ملل تعیین کرده است».

اردان در اظهاراتی متناقض با سخنان اخیر «ماتان کاهانا» وزیر امور مذهبی رژیم صهیونیستی که گفته بود تل‌آویو اجازه تشکیل کشور فلسطین را نخواهد داد، با کنایه به رئیس تشکیلات خودگردان گفت: «آن‌هایی که واقعا از مذاکره و صلح حمایت می‌کنند، با هشدارهای واهی از تریبون سازمان ملل متحد تهدید نمی‌کنند؛ همان کاری که او (محمود عباس) کرد».

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که دیشب در هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کرد، به تل‌آویو یک سال برای خروج از مرزهای ۱۹۶۷ فرصت دارد.

منظور رئیس تشکیلات خودگردان از تشکیل کشور مستقل آتی فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷ شامل بخش غربی رود اردن (کرانه باختری)، بخش شرقی شهر قدس (قدس شرقی) و منطقه غزه و به پایتختی قدس شرقی است که هم اکنون رژیم صهیونیستی بخش‌های زیادی از این مناطق را در اشغال خود دارد و به شهرک سازی در کرانه باختری و قدس شرقی ادامه می‌دهد.

جمعیت کرانه باختری حدود دو و نیم میلیون نفر و نوار غزه یک و نیم میلیون نفر است. هفت و نیم میلیون نفر نیز در سزمین‌های اشغالی سال ۱۹۴۸ زندگی می‌کنند که یک و نیم میلیون نفر از آنها، عرب و مشهور به عرب اسرائیلی یا عرب ۴۸ هستند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها