پیروزی میدانی جدید نیروهای صنعاء در مأرب

پیروزی میدانی جدید نیروهای صنعاء در مأرب
سه شنبه 20 مهر 1400 - 10:18

یک منبع نظامی یمن از تسلط کامل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر چند روستا در جنوب مأرب خبر داد.

العالم - یمن

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌های خود در نبرد «مأرب» موفق شدند بر چند روستا در شهر «الجوبه» در جنوب مأرب مسلط شوند.

یک منطقه نظامی یمنی به خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت، از جمله روستاهایی که ارتش یمن کنترل آن را به دست گرفته، «الروضه» و «الخویر» هستند، روستای دوم در کنار کوه مهمی قرار دارد که پیشروی ارتش یمن در مناطق شرقی الجوبه نزدیک به مأرب را تضمین می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده، پیشروی نیروهای ارتش یمن در این منطقه پس از تسلط آنها بر «جبل المغره» صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، در بیست و چهار ساعت گذشته درگیری‌های مشابهی نیز میان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و نیروهای وابسته به دولت مستعفی در شهر «العبدیه» در جنوب مأرب رخ داد و تعداد زیادی در این درگیری کشته شدند.

شبکه «المسیره» در همین زمینه اعلام کرد، ائتلاف سعودی در بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۵۰ حمله هوایی به العبدیه داشته و خسارت‌های زیادی به منازل و اموال مردم وارد کرده است.

در ماههای گذشته نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی آغاز کرده و این بار از سمت جنوب و جنوب شرق در حال پیشروی به سمت شهر هستند.

استان مأرب به علت دارا بودن منابع غنی نفت و گاز همچنین از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید پایان کار دولت مستعفی منصور هادی و ائتلاف سعودی در یمن را اعلام کرد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها