حمله مأموران اف‌بی‌آی به منزل میلیاردر روسیه‌ای در واشنگتن

حمله مأموران اف‌بی‌آی به منزل میلیاردر روسیه‌ای در واشنگتن
سه شنبه 27 مهر 1400 - 22:02

مأموران اف‌بی‌آی روز سه‌شنبه به منزل یک میلیاردر روسیه‌ای که گفته می‌شود ارتباطات نزدیکی با ولادیمیر پوتین دارد یورش بردند.

العالم - آمریکا

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند مأموران اف‌بی‌ای روز سه‌شنبه به منزل «اولگ دریپاسکا»، میلیاردر روسیه‌ای در واشنگتن حمله کرده‌اند.

شبکه خبری ان‌بی‌سی به نقل از یک سخنگوی اف‌بی‌آی این خبر را تأیید کرده اما نوشته دلیل حضور مأموران اف‌بی‌آی در منزل دریپاسکا هنوز مشخص نیست.

سخنگوی اف‌بی‌آی به این شبکه گفت: «ما در حال اجرای قانون در منزل این شخص هستیم». وی با وجود این از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرده است.

ان‌بی‌سی مدعی شده دریپاسکا یک فرد ثروتمند و با نفوذ است که ارتباطات نزدیکی با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه دارد. او یکی از چندین مقام و افراد بانفوذ بود که آوریل ۲۰۱۸ در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت.

در بیانیه‌ای که بعد از اعمال این تحریم‌ها روی وب‌سایت خزانه‌داری قرار گرفته بود، او به پولشویی، تهدید جانی رقبای تجاری، استراق سمع غیرقانونی یک مقام دولتی و مشارکت در اخاذی متهم شده بود.

دریپاسکا دولت آمریکا را بابت اعمال این تحریم‌ها تحت پیگرد قانونی قرار داد اما یک دادگاه فدرال اتهامات وارده به دولت آمریکا را رد کرد.

ان‌بی‌سی‌نیوز هم سال ۲۰۱۸ گزارش داده بود دولت آمریکا با متهم کردن دریپاسکا به مشارکت در جرائم سازمان‌یافته از صدور روادید برای او خودداری کرده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها