هادی العامری معرفی گزینه برای نخست‌وزیری عراق را تکذیب کرد

هادی العامری معرفی گزینه برای نخست‌وزیری عراق را تکذیب کرد
چهارشنبه 29 دی 1400 - 15:08

رئیس ائتلاف الفتح عراق، اخبار منتشر شده در خصوص اقدام برای نامزدی شخصیت‌های سیاسی در جریان سفر اخیرش به منطقه کردستان را تکذیب کرد.

العالم _ عراق

در پی انتشار اخبار و گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اقدام کمیته هماهنگی شیعیان عراق موسوم به «الاطار التنسیقی» (چارچوب هماهنگی) در معرفی نامزد نخست‌وزیری، «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح اخبار منتشر شده در این خصوص را تکذیب کرد.

دفتر اطلاع‌رسانی هادی العامری طی بیانیه‌ای، نامزد کردن یکی از شخصیت‌های سیاسی برای تصدی پست نخست وزیری را در جریان سفر اخیرش به منطقه کردستان، تکذیب کرد.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در «بغداد الیوم» منتشر شد‌؛ «اخبار منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی در خصوص بحث تشکیل دولت یا نامزدی هر یک از شخصیت‌های سیاسی برای تصدی پست نخست وزیری در سفر اخیر آقای هادی العامری به منطقه کردستان و گفت‌وگوهایی که با آقایان مسعود بارزانی، رئیس منطقه کردستان و نخست‌وزیر این منطق انجام شد، به شدت تکذیب می‌شود. لذا هر آن‌چه در این زمینه منتشر می‌شود کذب محض و در حیطه تلاش برای برهم زدن قواعد بازی و گمراه کردن افکار عمومی است».

در پایان این بیانیه آمده است: «از رسانه‌ها می‌خواهیم دقت و تامل داشته باشند و اطلاعات را از منابع رسمی دریافت و منتشر کنند».

برخی رسانه‌های عراقی به نقل از چهره‌های سیاسی این کشور طی چند روز اخیر از نامزدی شماری از شخصیت‌های سیاسی برای پست نخست وزیری عراق خبر دادند.

برخی منابع حتی ادعا کردند که مقتدی الصدر رهبر جریان صدر نیز موافقت کرده است که نامزد کمیته شیعیان در لیست نامزدهای منصب نخست وزیری قرار گیرد و از نامزدی محمد توفیق علاوی برای نخست وزیری ممانعت نکرده است و در لیست نامزدها، مصطفی الکاظمی نیز حضور دارد».

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها