یک مقام بخش زراعی دولت پاریس:

خشکسالی بی سابقه در فرانسه ۲۵ تا ۳۵ درصد محصولات زراعی را از بین می‌ برد

خشکسالی بی سابقه در فرانسه ۲۵ تا ۳۵ درصد محصولات زراعی را از بین می‌ برد
چهارشنبه 26 مرداد 1401 - 09:42

یک مقام مسئول در دولت فرانسه اعلام کرد در نتیجه خشکسالی بی‌سابقه‌ای که کشورش با آن مواجه شده است، ۲۵ تا ۳۵ درصد از محصولات کشاورزی از میان خواهد رفت.

العالم ـ اروپا

«ژک روسه» مسئول بخش زراعی در دولت فرانسه در مصاحبه با شبکه خبری «فرانس انفو» اعلام کرد در حالی که کشورش با شدیدیترین خشکسالی از سال ۱۹۷۶ تاکنون مواجه شده است، خسارت وارده به محصولات کشاورزی ۲۵ تا ۳۵ درصد پیش‌بینی ‌می‌شود.

وی تطبیق بهتر محدودیت‌های اتخاذ شده در مصرف آب را در جهت محافظت از «حاکمیت و امنیت غذایی فرانسه» خواستار شد و گفت: باید واقع بین و عمل گرا باشیم. بدیهی است آب به جای پر کردن استخرها باید در جهت تولید کشاورزی و امنیت غذایی که ضروری است بکار گرفته شود.

این مقام مسئول فرانسه در مورد احتمال افزایش قیمت محصولات کشاورزی گفت: قیمت‌ها در صورت تولید قابل توجه معمولی خواهد بود. خشکسالی بسیاری از کشاورزان را در مورد ادامه کشت نگران کرده و به این فکر می کنند که آیا به تولید میوه و سبزیجات ادامه می دهند یا نه؟

روسه همچنین از دولت خواست برای «گذشتن از این دوره سخت» به کشاورزان کمک مالی کند. این در حالی است که فرانسه مدت‌هاست به دلیل جنگ اوکراین و پیامدهای تحریم های اروپا علیه روسیه با افزایش بها در همه زمینه‌ها مواجه شده است و حال خشکسالی بار بیشتری را به این وضعیت تحمیل کرده است.

به گزارش ایرنا، یکی از محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت فرانسه در مقابله با اثرات خشکسالی و کمبود شدید آب آشامیدنی در بخش‌های مختلف در سراسر این کشور، ممنوعیت استفاده از آب برای آبیاری زمین‌های کشاورزی در مناطق با وضعیت بحرانی است. هم اکنون ۳۷ بخش شهری در فرانسه در این وضعیت به سر می‌برند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها