ورود ۴۴ هزار زائر ایرانی از مرز مهران و شلمچه به عراق

ورود ۴۴ هزار زائر ایرانی از مرز مهران و شلمچه به عراق
جمعه 11 شهريور 1401 - 18:49

مدیر سازمان گمرک عراق از ورود بیش از 44 هزار زائر ایرانی از مرز «زرباطیه» و «شلمچه» به خاک این کشور خبر داد.

العالم_عراق

«علاء القیسی» مدیر سازمان گمرک عراق امروز (جمعه) از ورود بیش از ۴۴ هزار زائر ایرانی به خاک این کشور از طریق مرز «زرباطیه»‌ (مهران) و شلمچه خبر داد.

به نوشته وبسایت بغداد الیوم، این مقام عراقی سپس گفت مرزهای زرباطیه، شلمچه و المنذریه (خسروی) و فرودگاه نجف اشرف برای ورود زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده است.به گفته وی تاکنون ۳۰ هزار زائر ایرانی از مرز زرباطیه و ۱۴ هزار نفر دیگر از مرز شلمچه وارد خاک عراق شده‌اند.

به گفته او ورود زائران هر لحظه افزایش می‌یابد و در ساعات گذشته صدها ایرانی از طریق مرز «المنذریه» وارد عراق شده‌اند و پیش ‌بینی می‌شود هزاران نفر در ۷۲ ساعت آینده از طریق این مرز وارد عراق شوند

علاء القیسی در ادامه گفت که گذرگاههای مرزی ظرفیت پذیرش روزانه ۱۰ هزار زائر را دارند.

روز چهارشنبه گذشته و پس از این که در پی ناآرامی‌های اخیر عراق مرزهای این کشور بسته شده بود، سید روح‌الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران خبر داد که همه مرزهای ایران و عراق برای خروج زوار از ایران به سمت عراق باز شده است.

در همین حال یک منبع امنیتی در این رابطه به وبگاه خبری «نینا» گزارش داد که گروهی از نیروهای تیپ ۱۱۰ الحشدالشعبی روند تأمین امنیت جاده خانقین به حمرین را آغاز کرده‌اند.

این منبع اضافه کرد که این اقدام در راستای طرح امنیتی ویژه اربعین حسینی (ع) انجام شده تا امنیت در جاده‌های عراق برقرار شود و از زائران ایرانی‌‌ای که از گذرگاه مرزی «المنذریه» (مرز خسروی) وارد عراق می‌شوند، محافظت شود.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها