کاخ‌سفید: در تلاش برای افزایش جایگزین‌های گاز روسیه برای اروپا هستیم

کاخ‌سفید: در تلاش برای افزایش جایگزین‌های گاز روسیه برای اروپا هستیم
جمعه 18 شهريور 1401 - 23:08

کاخ سفید خبر داد که آمریکا در تلاش برای افزایش موارد جایگزین گاز روسیه برای اروپاست.

العالم - امریکا

کاخ سفید شامگاه جمعه گفت که واشنگتن به همکاری تنگاتنگ با متحدان اروپایی برای یافتن راه‌هایی برای افزایش ذخایر انرژی ادامه خواهد داد.

بر اساس اعلام کاخ سفید، آمریکا در تلاش برای افزایش موارد جایگزین گاز روسیه برای اروپاست.

علی‌رغم اینکه کشورهای غربی، خود با اعمال تحریم‌های گسترده علیه روسیه مانع صادرات حامل‌های انرژی و سوخت این کشور به اتحادیه اروپا شده‌اند، اما واشنگتن برای سلب مسئولیت از خود، مسکو را مقصر این بحران معرفی می‌کند.

«کارین ژان-پی‌یر» سخنگوی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه مدعی شد: «پوتین از انرژی به عنوان سلاح استفاده می‌کند ولی ما انتظار این مسئله را داشتیم و برای آن نیز آماده شده‌ایم».

پیش از این، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین با بیان اینکه اروپایی‌ها مجبور به پرداخت بهای سیاست‌های غیرمعقول و پوچ رهبران خود در ارتباط با روسیه در حوزه انرژی هستند، گفت این در حالی است که سود آن عاید آمریکا می‌شود.

در پی جنگ اوکراین، اتحادیه اروپا به صورت جمعی و کشورهای این بلوک به صورت فردی در ماه‌های اخیر اقداماتی را اتخاذ کرده‌اند تا وابستگی به نفت، گاز و زغال سنگ روسیه را کاهش دهند. این اقدامات باعث سر به فلک گذاشتن قیمت انرژی در غرب شده و این اتحادیه را با توجه به نزدیک بودن زمستان تهدید می‌کند. ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه سیاست اروپایی‌ها را «خودکشی» توصیف کرده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها