سفیر روسیه: آلمان از خط قرمز ما عبور کرده است

سفیر روسیه: آلمان از خط قرمز ما عبور کرده است
دوشنبه 21 شهريور 1401 - 12:48

سفیر مسکو در برلین با هشدار درباره کمک‌های نظامی به اوکراین گفت، آلمان با این اقدامات از خط قرمز روسیه عبور کرده است.

العالم_اروپا

کمک‌های نظامی آلمان به اوکراین برای جنگ با روسیه در جریان عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس، با واکنش تند مسکو همراه شد.

«سرگئی نچایف» سفیر مسکو در برلین امروز (دوشنبه) گفت که دولت فدرال آلمان از خط قرمز روسیه عبور کرده و در حال ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی به اوکراین است.

به نوشته وبگاه روسی «ریانووستی»، نچایف درباره خطوط قرمزی که آلمان تاکنون نقض کرده، توضیح داد: «از این میان می‌توان به بی‌توجهی [برلین] به مسئولیت اخلاقی و تاریخی آلمان در قبال مردم روسیه به‌دلیل جنایات رژیم نازی در طول جنگ جهانی دوم اشاره کرد».

وی در مصاحبه با روزنامه «ایزوِستیا» تصریح کرد: «آلمان از زمانی که شروع به ارسال تسلیحات مرگبار به اوکراین نمود، از خط قرمزی عبور کرد که نباید آن را نقض می‌کرد».

طبق این گزارش، این دیپلمات روس گفت: «مملو کردن اوکراین با تسلیحات، چیزی که متحدان غربی آلمان از آن می‌خواهند، به ناکجاآباد ختم می‌شود و با طولانی کردن این جنگ، فقط تعداد قربانیان را افزایش می‌دهد».

به نوشته ریانووستی، نچایف همچنین افزود روند آشتی بین مردم روسیه و آلمان که پس از جنگ جهانی دوم شکل گرفته بود، اکنون قریب به یقین محو شده است.

پیش از این، «آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان در سفری شبانه به کی‌یف رفت و در دیدار با «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین، بر تداوم ارسال کمک‌های نظامی و مالی به این کشور تاکید کرد.

با این حال، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا بی‌طرفی دیپلماتیک خود را کنار گذاشته، گفت مربیان نظامی ناتو در حال هدایت عملیات‌های اوکراین هستند.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها