پوتین: جنگ اقتصادی علیه ما شکست خورده است

پوتین: جنگ اقتصادی علیه ما شکست خورده است
دوشنبه 21 شهريور 1401 - 19:52

رئیس جمهور روسیه گفت، جنگ اقتصادی علیه کشورش شکست خورده و باید در برابر چالش‌های خارجی ابتکار عمل داشت.

العالم - اروپا

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه گفت: جنگ اقتصادی علیه کشورش شکست خورده و باید در مقابل چالش‌های خارجی ابتکار عمل داشت.

به نوشته خبرگزاری «تاس» پوتین در نشستی اقتصادی گفت: روسیه علاوه بر دادن پاسخ به اقدامات «غیردوستانه» باید به حل مشکلات بر سر راه توسعه نیز توجه داشته باشد.

وی متذکر شد: بسیاری از چالش‌های خارجی پیش آمده برای اقتصاد روسیه از جمله تحریم‌ها ناشی از سیاست‌های کلان اقتصادی مسئولانه در طول سال‌های گذشته بوده و باید در برابر آن‌ها ابتکار عمل داشت.

رئیس جمهور روسیه در نشست اقتصادی در مسکو گفت: «اکنون روسیه نسبت به بسیاری از کشورهای عضو گروه بیست وضعیت اقتصادی بهتری دارد».

پوتین گفت: «جنگ اقتصادی علیه ما شکست خورده است و انتظار می‌رود که تورم روسیه تا پایان سال جاری به دوازده درصد کاهش یابد».

رئیس جمهور روسیه با تأکید بر ضرورت فاصله گرفتن از معامله‌های دلاری افزود:‌ «اقتصاد ما با یک روند نزولی و افت مواجه شده بود اما دولت تواسته ثبات را به بازارها برگرداند».

آمریکا و اتحادیه اروپا از زمان شروع جنگ اوکراین چند دور تحریم‌های «بی‌سابقه» را علیه روسیه اعمال کرده و دولت کی‌یف حمایت‌های هنگفت مالی و تسلیحاتی به عمل آورده‌اند.

با این حال چین و هند اعلام کرده‌اند علی‌رغم تهدیدهای تحریمی آمریکایی‌ها به خرید نفت از روسیه ادامه خواهند داد. امروز (دوشنبه) اندونزی نیز اعلام کرد خرید نفت از مسکو را در نظر دارد.

«جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی در مصاحبه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا اندونزی از روسیه خرید نفت خواهد داشت گفت: «ما همواره تمام گزینه‌ها را پایش می‌کنیم. اگر کشوری باشد و قیمت بهتری داشته باشد، بله».

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها