امیرعبداللهیان: مرز ایران و ارمنستان باید بدون تغییر حفظ شود

امیرعبداللهیان: مرز ایران و ارمنستان باید بدون تغییر حفظ شود
چهارشنبه 23 شهريور 1401 - 20:27

وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با همتای جمهوری آذربایجانی خود تاکید کرد: ما مرز ایران و ارمنستان را یک راه ارتباطی تاریخی می‌دانیم که باید بدون تغییر حفظ شود.

العالم _ ایران / سیاسی

حسین امیرعبداللهیان صبح چهارشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با جیحون بایرام‌اف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در خصوص تحولات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه در این تماس، با ابراز نگرانی شدید از شروع دور تازه درگیری‌ها میان آذربایجان و ارمنستان، برآمادگی کشورمان برای کمک به حل و فصل موضوع به صورت مسالمت آمیز و از طرق سیاسی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان افزود: ما همواره بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان تاکید داریم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما مرز ایران و ارمنستان را نیز یک راه ارتباطی تاریخی می‌دانیم که باید بدون تغییر حفظ شود.

امیرعبداللهیان با تاکید بر این که منطقه تحمل جنگ جدیدی را ندارد، گفت: جمهوری اسلامی ایران طرفین این مناقشه را به خویشتن داری فرا می‌خواند.

جیحون بایرام‌اف نیز در این گفت‌وگو، دیدگاههای ایران و آذربایجان درباره آینده منطقه را نزدیک به هم ارزیابی کرد و با قدردانی از تلاش ایران برای کمک به حل مناقشه با ارمنستان، گزارشی از درگیری های اخیر ارائه داد.

وزیر خارجه آذربایجان افزود: کشورش به دنبال ارتقای روابط با همسایگان خود است و با اشاره به نگرانی‌های ایران درخصوص مسائل مرزی تصریح کرد که جمهوری آذربایجان چشمداشتی به خاک هیچ کشوری ندارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها