حزب‌الله: آمریکا به منافع لبنان اهمیتی نمی‌دهد

حزب‌الله: آمریکا به منافع لبنان اهمیتی نمی‌دهد
جمعه 14 بهمن 1401 - 17:38

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه تمام اهتمام آمریکا، تحقق اهداف و منافع رژیم صهیونیستی است، افزود آمریکا به منافع لبنان اهمیتی نمی‌دهد.

العالم- لبنان

به گزارش العالم، شیخ "علی دعموش" معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان، امروز در بخشی از خطبه‌های تماز جمعه، به بحران معیشتی در کشور پرداخت و گفت: افزایش قیمت دلار، گرانی کالاها، بسته شدن مدارس دولتی، افزایش هزینه بهداشت و درمان و دارو، فشار مضاعفی را بر مردم وارد می‌کند و موجب افزایش رنج‌های آنها می شود.

شیخ دعموش تاکید کرد: بحران در نبود راهکار و ادامه تحریم لبنان از سوی آمریکا، روند صعودی پیدا کرده است. راهکاری در افق به چشم نمی‌خورد. راهکار با توافق گروه‌های سیاسی حاصل می‌شود. تاکنون توافقی میان گروه‌های سیاسی حاصل نشده است.

دعموش تاکید کرد: تا زمانی که اراده جدی نزد همگان برای تفاهم و توافق به منظور خروج از بحران وجود نداشته باشد، حرکت سیاسی داخلی راه به جایی نخواهد برد.

وی گفت: آنانی که دل در گرو خارج دارند، بدانند که آمریکا به منافع لبنان اهمیتی نمی‌دهد. آمریکا خواهان روی کار آمدن رئیس جمهور شجاع و میهن پرست نیست و فقط تمام اهتمام آمریکا، تحقق اهداف و منافع رژیم صهیونیستی است.

دعموش در پایان گفت: اگر آمریکا تصور می‌کند که با افزایش فشار و ایجاد هرج مرج در لبنان می تواند، خواست خود را بر مردم لبنان تحمیل کند، اشتباه فکر می کند. درست است که آمریکا لبنان را تحریم و مانع از کمک‌ها به آن می شود و عوامل خود را برای فتنه افکنی به حرکت درمی آورد اما نمی‌تواند که خواست خود را بر مردم لبنان تحمیل کند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها