جلوگیری سازمان ملل برای ترخیص یک کشتی یمنی

جلوگیری سازمان ملل برای ترخیص یک کشتی یمنی
يکشنبه 16 بهمن 1401 - 21:16

معاون وزیر خارجه یمن گفت که دبیرکل سازمان ملل و فرستاده او به یمن مقصر اصلی ادامه محاصره یمن هستند.

العالم - یمن

«حسین العزی» معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن امروز (یکشنبه) از ممانعت سازمان ملل برای ترخیص یک کشتی یمنی خبر داد.

العزی گفت: «نیروهای سازمان ملل که مسئول بازرسی و ترخیص کشتی‌هایی که به مقصد یمن حرکت می‌کنند، هستند، بدون هیچ دلیلی مجوز لازم را نداده‌اند که این موضوع به تشدید محاصره یمن می‌انجامد».

او «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل و «هانس گروندبرگ» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن را مقصران اصلی محاصره مردم یمن دانست.

همزمان «محمد طاهر جحاف» رئیس بیمارستان الجمهوری صنعاء در سخنانی گفت که محاصره یمن به ویژه فرودگاه صنعاء موجب افزایش فوتی‌ها به دلیل مشکلات کبدی شده است.

به گفته او ۱۱ میلیون یمنی دچار مشکلات کبدی هستند و بیماری‌های کبد از دلایل افزایش موارد مرگ و میر در یمن به شمار می‌رود و محاصره یمن موجب افزایش ۳۰ درصدی بیماری‌های کبدی شده است.

«محمد الحیمی»، رئیس مرکز تحقیقات و پزشکی کبد وزارت بهداشت یمن نیز گفت: «محاصره، میزان بیماری‌ها و سرطان‌های کبدی و همچنین سرطان روده و روده بزرگ را افزایش داده است».

جنگ تحمیلی و محاصره هشت ساله یمن از سوی ائتلاف سعودی-آمریکایی، موجب نابودی نیمی از مراکز درمانی و بهداشتی یمن شده و آن‌هایی هم آسیبی ندیده‌اند به دلیل نبود سوخت با ظرفیت پایین در حال خدمات‌رسانی هستند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها