همبستگی ونزوئلا با ترکیه و سوریه با ارسال ۲۲ تن کمک‌های بشردوستانه و اعزام ۵۲ امدادگر

همبستگی ونزوئلا با ترکیه و سوریه با ارسال ۲۲ تن کمک‌های بشردوستانه و اعزام ۵۲ امدادگر
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 15:11

دولت ونزوئلا علاوه بر ارسال ۲۲ تن کمک‌های بشردوستانه به ترکیه و سوریه، ۵۲ نیروی امدادگر و متخصص را برای مشارکت در عملیات نجات در مناطق آسیب‌دیده از زلزله در دو کشور اعزام کرد.

العالم ـ آمریکا

بنابر گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی تله‌سور، یک تیپ متشکل از ۵۲ نیروی امدادی و آتش‌نشان ونزوئلایی در نخستین ساعات امروز (به وقت ونزوئلا) کاراکاس را به مقصد دو کشور ترکیه و سوریه ترک کردند.

همچنین ۲۲ تن کمک‌های بشردوستانه و شش سگ نجات از طریق شرکت هواپیمایی دولتی کنویاسا به این دو کشور زلزله‌دیده ارسال شدند.

بر اساس این گزارش، هواپیمای ونزوئلا ابتدا در سوریه توقف خواهد کرد و پس از تحویل بخشی از مواد غذایی و دارویی، عازم ترکیه خواهد شد.

ایوان خیل وزیر امور خارجه ونزوئلا به نمایندگی از نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور با حضور در فرودگاه، بار دیگر همبستگی این کشور آمریکای لاتین را با مردم ترکیه و سوریه ابراز کرد.

وی تاکید کرد: زمان آن رسیده است که جامعه‌بین‌المللی صدای خود برای لغو تحریم‌ها علیه سوریه را بلند کند تا این کشور بتواند منابع مورد نیاز خود را دریافت کند.

کمک ونزوئلا به مناطق زلزله‌زده ترکیه و سوریه در حالی انجام می‌شود که این کشور خود از تحریم‌های یکجانبه آمریکا رنج می‌برد.

شمار قربانیان زلزله سهمگین 7.8 ریشتری بامداد روز دوشنبه (17 بهمن ماه 1401) که جنوب ترکیه و شمال سوریه را لرزاند تا این لحظه از 9600 نفر فراتر رفته است.

پربیننده ترین خبرها