احیای آداب و رسوم ماه مبارک رمضان در پاکستان به رغم شرایط دشوار اقتصادی

جمعه 11 فروردين 1402 - 21:08

پاکستانی‌ها در اوج  شرایط دشوار اقتصادی، مانند بسیاری دیگر از کشورها، با گرامیداشت حلول ماه مبارک رمضان، می کوشند تا تمام آداب و رسوم ماه خدا را زنده نگه دارند.

العالم آسيا

در بازار معروف راولپندی، ده ها داوطلب اقدام به تهیه و ارائه وعده های افطار دسته جمعی رایگان به روزه داران، به ویژه فقرا و عابران می کنند.

"محمد ذوالفقار نذیر" یکی از داوطلبان گفت: زمانی که برای ماه رمضان امسال مقدمات را فراهم می کردیم، متوجه شدیم که قیمت ها بسیار بالا است، هدف ما این است که به حدود هفتصد نفر افطار دهیم، اما روز به روز باید مقدار وعده های غذایی خود را افزایش دهیم.

بحران اقتصادی خفقان آور قدرت خرید مردم را کاهش داده و دولت پاکستان با ارائه بسته های کمکی به خانواده های فقیر و کاهش قیمت ها، تلاش کرد تا از بار مشکلات مردم در این ماه پر برکت بکاهد.

مسلمانان پاکستانی که تعداد آنها از صد و هفتاد میلیون فراتر می رود، علیرغم شرایط سخت ، تمایل دارند با تهیه غذاها و شیرینی های محلی ساده مانند که باید سر سفره افطار باشد، ماه رمضان ویژه ای داشته باشند.

بیشتر مساجد پاکستان مشتاق به ختم قرآن بیش از یک بار در طول ماه مبارک هستند و روحانیون تمایل دارند کودکان خردسال آیات و سوره های قرآن را در مساجد حفظ کنند.

آخرین جمعه ماه رمضان در پاکستان، را "جمعه وداع" می نامند، پاکستانی ها در آخرین جمعه ماه مبارک در بزرگترین مساجد نماز می خوانند و تا سحر دعا می کنند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها