هلاکت خونخوارترین ژنرال اسرائیل توسط حماس؟! + عکس

هلاکت خونخوارترین ژنرال اسرائیل توسط حماس؟! + عکس
دوشنبه 29 آبان 1402 - 18:20

یک پایگاه خبری مصری از کشته شدن یک ژنرال ارشد اسرائیلی در پی انهدام یک خودروی زرهی اسرائیلی در غزه به دست رزمندگان حماس خبر داد.

العالم - فلسطین اشغالی

طبق گزارش پایگاه خبری القاهره ۲۴، رزمندگان حماس یک خودروی نظامی اسرائیلی را در غزه منهدم کردند که بر اثر آن شماری نظامی اسرائیلی از جمله عزرا یاشین به هلاکت رسیدند. آزمایشات دی ان ای به تازگی مرگ عزرا یاشین سالخورده ترین عضو داوطلب ارتش اسرائیل را اثبات کرد.

طبق گزارش این وبسایت مصری، ارتش اسرائیل از این ژنرال ۹۵ ساله برای روحیه بخشی به نظامیان دعوت کرده تا در جنگ غزه مشارکت کند. او به سربازان میگفت به گریه های کودکان فلسطینی توجه نکنید و به قتل غیرنظامیان ادامه دهید.

اما برخی منابع خبری گزارشهای منتشرشده درباره کشته شدن یاشین را دقیق نمی دانند و تاکید میکنند که وی در میدان جنگ حضور ندارد بلکه وظیفه وی فقط کمک به نظامیان و ارائه مشاوره نظامی به آنهاست.

شبکه اسکای نیوز در ماه گذشته خبری مبنی بر حضور عزرا یاشین در جنگ غزه منتشر کرد.
طبق گزارش اسکای نیوز، یاشین در گفتگو با روزنامه آلمانی بیلد گفته بود: من برای مشارکت در جنگ فراخوانده شدم اما نه برای جنگیدن بلکه برای روحیه دادن به نظامیان.

از سوی دیگر تا این لحظه هیچ یک از منابع اسرائیلی و رسانه های بین المللی خبر کشته شدن عزرا یاشین را منتشر نکردند.

عزرا یاشین کیست؟

از عزرا یاشین به عنوان یکی از خونخوارترین فرماندهان اسرائیلی یاد میشود. وی در کشتار دیریاسین در ۹ آوریل ۱۹۴۸ نیز مشارکت داشت.

وی در سخنانی خواستار مسلح شدن تمام یهودیان شده بود. او خطاب به اسرائیلی ها میگفت: حتی یک فلسطینی را زنده نگه ندارید همه را بکشید. مادرانشان و کودکانشان را بکشید. اگر همسایگان عرب دارید به خانه هایشان حمله کنید و آنها را بکشید. انتظار نداشته باشید گنبد آهنین همیشه فعال باشد. خودتان دست بکار شوید و خانه هایشان را ویران کنید. دشمنان ما حق زندگی کردن ندارند.

وی اخیرا در گفتگو با روزنامه آلمانی بیلد گفته بود: من در جنگهای بسیاری شرکت کردم و صدها بار از مرگ جان سالم بدر بردند. هرکسی که میخواهد ما نابود شویم باید از روی زمین محو شود. این بار هم در جنگ پیروز خواهیم شد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها