گزارش العالم؛ این کشور عربی در حملات آمریکا به عراق شریک بود+فیلم

شنبه 14 بهمن 1402 - 11:52

منابع آمریکایی فاش کردند که یک کشور عربی در حمله آمریکا به عراق نقش داشته است.

العالم - عراق

مدیر دفتر شبکه خبری العالم در بغداد به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال گفت که جنگنده های نیروی هوایی اردن در حمله نیمه شب جمعه آمریکا به عراق شرکت داشته اند.

به گزارش مدیر دفتر شبکه العالم در بغداد، تجاوزات اخیر آمریکا به عراق و سوریه باعث شهادت 13 نفر و مجروح شدن 29 تن دیگر شد.

در حمله جنگنده های آمریکایی به مقر الحشد الشعبی و مقرهای فرماندهی و انبار سلاح و مقر اطلاعات نظامی الحشد الشعبی در استان الانبار و به طور مشخص به دو منطقه عکاشات و حی السکک در غرب و نوار مرزی بین عراق و سوریه، برخی انبارهای سلاح دچار آتش سوزی شدند.

منابع آگاه در الحشد الشعبی گفتند قاسم مصلح، فرمانده عملیات الانبار هیچ آسیبی در حملات آمریکا ندیده است.

منابع اطلاعاتی خارجی هم گفتند که آمریکا در این حمله، از جنگنده های ب.52 استفاده کرده است.

گفتنی است که رسانه های آمریکایی در حالی بامداد امروز (شنبه) مدعی آغاز حملات تلافی جویانه آمریکا در سوریه و عراق و اعلام هدف قرار دادن 85 نقطه در این کشورها شدند که منابع خبری محلی از خالی بودن بیشتر مناطق مورد هدف در این حملات خبردادند.

منابع رسمی سوریه اعلام کردند اکثر مناطقی که مورد حمله آمریکا قرار گرفتند به طور کامل تخلیه شده بودند.

به گزارش الجزیره، منابع امنیتی عراقی نیز اعلام کردند اهداف بمباران شده توسط هواپیماهای آمریکایی در القائم قبلا تخلیه شده بود.

در همین حال ارتش عراق این حملات را محکوم کرده و آن را نقض حاکمیت این کشور دانسته اند.

یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی نیروهای مسلح عراق اعلام کرد: حملات آمریکا نقض حاکمیت و تضعیف تلاش‌های دولت عراق است و در زمانی انجام شده است که عراق به دنبال تضمین ثبات منطقه است و این حملات تاثیرات مخبری به دنبال خواهد داشت.

پربیننده ترین خبرها