«نمایشگاه جهانی دفاع» سعودی امروز بازگشایی می‌شود.

«نمایشگاه جهانی دفاع» سعودی امروز بازگشایی می‌شود.
يکشنبه 15 بهمن 1402 - 10:53

دومین دوره از نمایشگاه جهانی دفاع امروز با حضور صدها شرکت فعال در صنایع نظامی، دفاعی و امنیتی در «ریاض» پایتخت سعودی با شعار «تجهیز برای فردا» آغاز به کار می‌کند.

العالم - عربستان سعودی

این نمایشگاه دستاوردهای نمایندگان بخش دولتی و خصوصی 65 کشور را به مدت 5 روز به نمایش می‌گذارد. در میان شرکت‌کنندگان حضور روسیه با هواپیماهای پیشرفته «میگ 35»، «ایلیوشین ایل ۷6» و «سوخو 75» توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

در دومین نمایشگاه تجهیزات دفاعی این کشور که از روز یکشنبه، ۴ فوریه (۱۵ بهمن) آغاز می‌شود، پادشاهی عربستان سعودی قصد دارد چشم‌انداز دفاعی ۲۰۳۰ را به نمایش بگذارد.

در زمینه تجارت دفاعی، این چشم‌انداز به دنبال جذب سرمایه‌های خارجی، ایجاد مشارکت بیشتر با شرکت‌های دفاعی خارجی و مهم‌تر از همه، ملزم کردن تولیدکنندگان داخلی برای تامین بخشی از نیاز‌های کشور است.

در نمایشگاه امسال ۷۵ کشور با آخرین دستاوردها در حوزه دفاعی حضور دارند. از این میان، ۲۳ کشور از جمله ترکیه برای نخستین بار است که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. شرکت‌هایی از قطر، کویت، بحرین، عمان، استرالیا، دانمارک، آذربایجان، تایوان، کلمبیا، کرواسی و اتیوپی نیز اولین حضور خود را در این نمایشگاه تجربه می‌کنند.

این نمایشگاه همچنین فرصتی خواهد بود تا عربستان سعودی توانمندی‌های خود را در حوزه امنیتی، مدیریت بحران و بلایا و حفاظت از محیط زیست به نمایش بگذارد.

به گفته مدیر اجرایی این نمایشگاه، هدف نهایی است که به «بزرگ‌ترین نمایشگاه دفاعی در جهان تبدیل شویم».

بنا بر اعلام خبرگزاری عربستان سعودی، این نمایشگاه بر سامانه‌های دفاعی هوایی، زمینی و دریایی، ماهواره‌ها و امنیت اطلاعات تمرکز دارد و شرکت‌های حاضر آخرین مدل‌های جت‌های نظامی، پهپادها و ماهواره‌های نظامی‌شان را به رخ یکدیگر خواهند کشاند.

در این نمایشگاه، همچنین قرار است دستاوردهای زنان و مشارکت آن‌ها در صنعت دفاع و امنیت جهانی به نمایش گذاشته شود.

پربیننده ترین خبرها