نتانیاهو در واکنش به کشتار کارگران «آشپزخانه مرکزی جهانی»: در جنگ اتفاق می‌افتد!

نتانیاهو در واکنش به کشتار کارگران «آشپزخانه مرکزی جهانی»: در جنگ اتفاق می‌افتد!
سه شنبه 14 فروردين 1403 - 22:29

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل بعد از مرخصی از بیمارستان به کشتار ۷ نفر از کارگران «آشپزخانه مرکزی جهانی» در حمله ارتش این رژیم واکنش نشان داد.

العالم - فلسطین اشغالی

نتانیاهو حمله‌ای در باریکه غزه که به کشته شدن ۷ نفر از کارگران «آشپزخانه مرکزی جهانی» منجر شد را «غم‌انگیز» توصیف کرد، اما تلاش کرد از اهمیت آن بکاهد.

وی در این بیانیه گفت: «متاسفانه روز گذشته حادثه‌ای غم‌انگیز رخ داد که نیرو‌های ما به صورت غیرعمد به افراد بی‌گناه در باریکه غزه شلیک کردند.»

نخست‌وزیر اسرائیل در ادامه تلاش کرد با بیان اینکه این اتفاق در جنگ رخ می‌دهد از اهمیت آن بکاهد.

وی گفت: «این اتفاق در جنگ رخ می‌دهد؛ ما در حال انجام بررسی‌های جامع هستیم و با دولت‌ها در تماسیم. تمامی تلاش‌ها را برای جلوگیری از وقوع مجدد این اتفاق انجام خواهیم داد.»

اسرائیل روز گذشته به خودرو کارکنان «آشپزخانه مرکزی جهانی» حمله کرد و شش عضو این «تیم کاملا خارجی» را -علاوه بر راننده خودرو که اهل غزه بود- کشت.

آشپزخانه مرکزی جهانی یک سازمان خیریه بین‌المللی است که خوزه آندرس سرآشپز اسپانیایی آن را در سال ۲۰۱۰ در پی زلزله هاییتی تأسیس کرد و از آن پس تلاش کرده پس از بلایای طبیعی، به نجات‌یافتگان، کمک‌های غذایی و غذای گرم بدهد.

این سازمان ۲۲ اسفند گذشته (۱۴۰۲) اولین محموله غذایی خود را با کشتی از قبرس به غزه ارسال کرد و محموله دوم ۱۱ فروردین از همین طریق ارسال شد.

یک تیم از این سازمان شامل شش نفر و یک راننده از اهالی غزه پس از هماهنگی با ارتش اسرائیل از انبار این آشپزخانه در دیر بلح (مرکز باریکه غزه) عازم مأموریت بودند، اما ارتش اسرائیل خودرو آنان را منهدم کرد و هفت نفر شامل یک آمریکایی، یک انگلیسی، یک کانادایی، یک ایرلندی یک لهستانی و یک استرالیایی و یک راننده اهل غزه را کشت.

این سازمان این حمله را تراژدی خواند و فعالیت خود در باریکه غزه را تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد.

پربیننده ترین خبرها