چرا برخی دانش آموزان فلسطینی روپوش ندارند + فیلم

يکشنبه 23 شهريور 1393 - 23:00

سال تحصیلی جدید در غزه در حالی آغاز شد که جنگ اخیر رژیم صهیونیستی باعث شهادت بیش از 2 هزار و صد نفر از مردم این منطقه، ویرانی های گسترده و آوارگی مردم شده است.

خبرنگار شبکه العالم روز یکشنبه گزارش داد، وزارت آموزش و پرورش غزه اقدام به برگزاری برنامه های پرورشی برای دانش آموزان به مدت یک هفته کرده است.

نیم میلیون دانش آموز فلسطینی در حالی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند که 188 مدرسه غزه هدف بمب و موشک قرار گرفت و 26 مدرسه به طور کامل نابود شد.

احمد الحواجری مدیر امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش فلسطین به شبکه خبری العالم گفت: امسال یک برنامه ملی برای حمایت معنوی و اجتماعی از دانش آموزان برای مقابله با آثار حملات رژیم صهیونیستی به غزه اجرا شده است تا دانش آموزان افکار و احساساتشان را با آزادی بیان نمایند.

سامیه الزعلان مدیر مدرسه "الشجاعیه" اظهار داشت: به دنیا می گوییم ما به آموزش ادامه می دهیم، البته باید 1500 نفر را می پذیرفتیم اما به خاطر ویران شدن نیمی از مدرسه بخشی از دانش آموزان در سایر مدارس مجاور تقسیم شدند.   

پانصد دانش آموز در این جنگ به شهادت رسیدند و 3300 دانش آموز نیز مجروح شدند که عمدتا مجروحیتشان با معلولیت همراه است.

جای تعجب نیست که برخی از دانش آموزان لباس مخصوص مدرسه و روپوش به تن ندارند، زیرا  لباسشان زیر آوار منازلشان دفن شده است.

tt-14-19:30
 

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها