تکذیبیه وزارت ارتباطات درباره مسدود کردن تلگرام

تکذیبیه وزارت ارتباطات درباره مسدود کردن تلگرام
شنبه 5 فروردين 1396 - 20:01

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اطلاعیه ای مذاکره با پیام رسان خارجی و پرداخت هرگونه مبلغ به آن برای مسدودسازی تلگرام را تکذیب کرد.

العالم ـ ایران

به گزارش شنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در چند روز گذشته اخباری در شبکه های اجتماعی درباره مذاکره این وزارتخانه با یک سرویس پیام رسان خارجی و پرداخت 800 میلیارد ریال به آن شرکت در ازای انتقال سرور به ایران و سپس مسدودسازی تلگرام مطرح شد.
این وزارتخانه با تکذیب این خبر، اعلام کرد: سیاست حمایتی دولت از پیام رسان های بومی، شفاف و برای همه یکسان بوده و برای تعامل با سرویس دهندگان بین المللی نیز تاکنون وزارت ارتباطات با این پیام رسان هیچ مذاکره ای نکرده است.
در این اطلاعیه بر حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعالیت بخش خصوصی در زمینه پیام رسان ها برای تحقق حقوق شهروندی در این بخش و امکان دسترسی آزاد به اطلاعات برای همه مردم تاکید شده است.
به گزارش ایرنا، شهریورماه 1395 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره الزام برای انتقال سرور شبکه اجتماعی تلگرام به ایران که پیش از این در شورای عالی فضای مجازی مطرح شده بود، بیان داشت: هیچ مصوبه ای در این باره وجود ندارد؛ این موضوع فقط به عنوان یک بحث در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح شده بود.
«محمود واعظی» افزود: در واقع شورای عالی فضای مجازی در این رابطه مصوبه ای نداشت و قرار بود «مرکز ملی فضای مجازی» که طرح آن را کامل تر کند تا بار دیگر در شورای عالی مطرح شود.
بهمن ماه گذشته نیز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: شبکه های اجتماعی داخلی با بیش از یک میلیون کاربر اجازه دارند فعالیت تبلیغی کنند و از قابلیت پرداخت موبایلی بهره مند شوند.
به گفته واعظی، قرار است شبکه های اجتماعی 100درصد داخلی از مشوق های خاص و شبکه های اجتماعی که بخشی از آن داخلی است از مشوق های دیگر بهره مند شوند و به شبکه های اجتماعی که سرورخارجی دارند هیچ مشوقی تعلق نمی گیرد. سرور تلگرام در اروپا واقع شده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها