شبکۀ جدید اماراتی برای مقابله با اسلام سیاسی

شبکۀ جدید اماراتی برای مقابله با اسلام سیاسی
شنبه 28 بهمن 1391 - 22:35

امارات عربی متحده به تازگی شبکه ماهوراه ای عرب زبانی به نام "الغد العربی" (فردای عرب) با هدف مقابله با اسلام سیاسی تاسیس کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مقر اصلی این شبکه لندن است و در دیگر پایتخت های عربی - به ویژه قاهره- دفتر نمایندگی خواهد داشت.
به گفته منابع آگاه در لندن، هدف از راه اندازی این شبکه که دستگاه امنیتی امارات آن را اداره خواهد کرد، مقابله با جریان اسلامگرا می باشد که در برخی کشورهای عربی روی کار آمده است و در حقیقت بخشی از روند مقابله امارات با جماعت اخوان المسلمین به ویژه در مصر محسوب می شود.
 چند چهره رسانه ای معروف به دشمنی با انقلاب های عربی و جریان اسلامگرا  در این شبکه فعالیت می کنند و "موسی العمر" گوینده اخراجی شبکه الحوار که هنگام فعالیت در این شبکه به علت جاسوسی به نفع دستگاه امنیتی امارات اخراج شده بود، از جمله کارکنان این شبکه است.
 به گفته این منابع، شاهزاده «منصور بن زاید آل نهیان» برادر شیخ «محمد بن زاید آل نهیان» حاکم امارات متحده عربی، بودجه این شبکه را پرداخت می کند.
گفته می شود مدیران این شبکه از افراد نزدیک به «محمد دحلان» رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) هستند.
دحلان نزدیک به سه سال است از فلسطین فرار کرده و به امارات پناهنده شده است و از مشاوران ارشد این شبکه به شمار می رود.
"باسم الجمل" از کارکنان سابق شبکه العربیه در دبی، اینک مدیر این شبکه است.
 
 
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها