افزایش حملات شهرک نشینان به مسجدالاقصی

يکشنبه 6 بهمن 1392 - 18:30

العالم - شهرک نشینان صهیونیست برای اجرایی کردن طرح موسوم به "تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی" و ساخت هیکل ادعایی سلیمان، به افزایش حملات به صحن مبارک مسجد الاقصی روی آورده اند.

به گزارش خبرنگار شبکه العالم در قدس اشغالی، فلسطینی ها با استناد به گزارش های میدانی از افزایش حملات شهرک نشینان صهیونیست به صحن مبارک مسجد الاقصی در ماه های اخیر خبر می دهند.این حملات در قالب طرح اشغالگران برای تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی وساخت هیکل ادعایی سلیمان ضورت می گیرد.

"یونس العموری" عضو کنگره مردمی حمایت از قدس روز یکشنبه به شبکه خبری العالم گفت: این حملات جدید نیست، اما در روزهای اخیر افزایش یافته است و هدف تحمیل سیاست های جدید این رژیم بر فلسطینی هاست.

وی افزود: اخیرا علاوه بر افزایش حملات، شمار متجاوزان شرکت دراین حملات نیز افزایش یافته است.

العموری بر خواست ملت عرب و مسلمان فلسطین برای انجام اقدامات سریع و اتخاذ تدابیرعملی علیه حملات صهیونیست ها تاکید کرد و گفت: تنها محکوم کردن این حملات و بیان اظهارات معمول، از دست دادن فرصت نجات بیت المقدس است.

"حنا عیسی" عضوهیات اسلامی مسیحی یاری قدس نیز به خبرنگار شبکه العالم گفت: مسجد الاقصی درابتدا در معرض حملات وحشیانه نیروهای اشغالگر صهیونیست برای یهودی سازی قدس و سپس حملات شهرک نشینان تندرو قرار دارد؛ زیرا آنها این منطقه را محل احداث هیکل ادعایی سلیمان و محل اقامه نمازهای تلمودی و توراتی می دانند.

مقامات رژیم اشغالگر با توجه به سکوت کشورهای عربی و اسلامی، تلاش می کنند اولین قبله اسلام و سومین حرم شریف مسلمانان را برای احداث هیکل ادعایی سلیمان، تخریب کنند.

پربیننده ترین خبرها