نجات مردی که 16 ماه در اقیانوس سرگردان بود

نجات مردی که 16 ماه در اقیانوس سرگردان بود
جمعه 11 بهمن 1392 - 19:32

یک مکزیکی پس از 16 ماه سرگردانی در آب های اقیانوس آرام و پیمودن بیش از 12 هزار کیلومتر، به سواحل مرجانی جزایر مارشال در شمال شرقی استرالیا رسید و نجات یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم،  این مرد مکزیکی مدعی است 16 ماه با یک قایق موتوردار فایبرگلاس در آب های اقیانوس آرام و این جزیره مرجانی سرگردان بوده است. از محل حرکت وی در مکزیک تا این جزیره 12هزار و 500 کیلومتر فاصله است.

به نوشته روزنامه الحیاة، این مرد با موها و ریش بلند روز پنجشنبه در حالی توسط دو مرد بومی منطقه پیدا شد که در کنار قایق خود در صخره های جزیره مرجانی "ابون" حضور داشت.

وی که لباس های پاره بر تن داشت، ادعا می کند سپتامبر سال 2012 (شهریور 1391) به همراه فرد دیگری از مکزیک به سمت السالوادور در آمریکای جنوبی حرکت کرده است و همسفرش چند ماه پیش در دریا جان خود را از دست داده است.

این مرد که به زبان اسپانیایی صحبت می کند و خود را "خوزه ایوان" معرفی کرده است، گفت که طی این مدت از  گوشت لاک پشت، پرندگان و ماهی به عنوان غذا خورده و از آب باران نوشیده است.

مارشال مجموعه جزایری عمدتا مرجانی با 181 کیلومتر مربع مساحت در اقیانوس آرام است که بالای خط استوا واقع شده است.

88 درصد نژاد از جمعیت 63 هزار نفری جزایر مارشال را بومیان این جزایر تشکیل می دهند و سفید پوستان نیز شش درصد جمعیت را شامل می شوند.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها