"نخست وزیر لایق بحرینی‌ها در زندان است"

پنج‌شنبه 29 اسفند 1392 - 11:11

دبیرکل جمعیت وفاق ملی بحرین با تمجید از "ابراهیم شریف"، از رهبران مخالف این کشور گفت: شریف شایسته تصدی پست نخست‌وزیری بحرین است اما اکنون در زندان‌ آل خلیفه به سر می‌برد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه خبری العالم، شیخ "علی سلمان" دبیرکل جمعیت وفاق ملی بحرین به مناسبت سومین سالگرد بازداشت "ابراهیم شریف" دبیرکل جمعیت وعد این کشور گفت: اگر ابراهیم شریف در این سه سال نخست وزیر بحرین بود، بدهی های عمومی کشور به این سطح نمی رسید و درآمد سرانه در بحرین بالا می رفت.

وی به درد و رنج مردم بحرین اشاره کرد و گفت: آن کسی که لیاقت نخست وزیری کشور را دارد، اکنون در زندان به سر می برد.

درهمین حال، جمعیت "وعد" بحرین نیز خواستار آزادی فوری تمام زندانیان سیاسی و اجرای توصیه های کمیته حقیقت یاب بسیونی و مصوبات شورای حقوق بشر سازمان ملل شد.

"رضی الموسوی" جانشین دبیرکل جمعیت وعد در سخنرانی خود به مناسبت سومین سالگرد بازداشت ابراهیم شریف اظهار داشت: جنبش و اعتراضات ما از 14 فوریه سال 2011 میلادی تاکنون همچنان ماهیت مسالمت جویانه خود را حفظ کرده است و این همان چیزی است که ابراهیم شریف بارها بر آن تاکید کرده است زیرا اگر هم قرار است خونی ریخته شود، بهتر است خون ما باشد نه خون دیگران.

وی در اشاره به رویکرد آشتی جویانه و مسالمت آمیز معترضان بحرینی در قبال سرکوبگری و اقدامات خشونت آمیز رژیم بحرین گفت: شیوه و رویکرد جمعیت وعد و دیگر احزاب و جمعیت های ملی دموکراتیک مخالف در بحرین مسالمت جویانه است و آنها قاطعانه معتقدند که مبارزه ملی فقط از طریق مسالمت جویانه به اهداف خود دست می یابد؛ به گونه ای که تمام جهان را شگفت زده خواهد کرد.

بحرین از14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات و اعتراضات گسترده و مسالمت آمیز مردم برای دستیابی به آزادی و عدالت و روی کار آمدن نظامی منتخب است که با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر رژیم سعودی مواجه شده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها