دولت آمریکا خانواده خبرنگار ربوده شده را تهدید کرده بود !

دولت آمریکا خانواده خبرنگار ربوده شده را تهدید کرده بود !
يکشنبه 23 شهريور 1393 - 10:03

خانواده خبرنگار آمریکایی که داعش سرش را از بدن جدا کرده است، می گویند مقامات آمریکایی آنهارا تهدید کرده بودند که اگر برای آزادی فرزندشان به داعش پول دهند، به حمایت از تروریسم متهم خواهند شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از شبکه "ای بی سی" آمریکا، "دایان فولی" مادر جیمز فولی خبرنگار مقتول آمریکایی فاش کرد که یکی از مقامات نظامی در شورای امنیت ملی آمریکا و یکی از مسؤولان وزارت خارجه این کشور وی و خانواده اش را تهدید کرده بودند که در صورت پرداخت هرگونه پولی به داعش برای آزادی فرزندشان به حمایت از تروریسم متهم خواهند شد.

دایان با انتقاد از دولت اوباما به دلیل بی توجهی برای آزادی خبرنگاران، تأکید کرد که برای به دست آوردن اطلاعات ناچار به برقراری ارتباط با مسؤولان بوده است.

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری روزانه خود هیچ گونه جزئیاتی درباره گفت و گوهای میان دولت آمریکا و خانواده فولی ارائه نکرد.

وی تنها به این جمله بسنده کرد که نمایندگان سازمان های مختلف دولتی از جمله دفتر تحقیقات فدرال، سازمان اطلاعات، وزارت خارجه و کاخ سفید به طور منظم با خانواده فولی در تماس بودند تا جزئیات تلاش های صورت گرفته برای نجات فرزندشان را به آنها اطلاع دهند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تصریح کرد که به خانواده فولی تفهیم شده بود براساس قوانین آمریکا کمک مالی به تروریسم ممنوع است. وی در عین حال موضوع ارسال نامه تهدید آمیز برای این خانواده و تهدید آنها به پیگرد قضایی را تکذیب کرد.

از سوی دیگر جان کری وزیر خارجه آمریکا ضمن ابراز شگفتی از اتهامات مطرح شده توسط خانواده فولی گفت اطلاعی از این موضوع ندارد و غیرممکن است چنین اقدامی از سوی یک کارمند وزارت خارجه را نادیده بگیرد.

ماری هارف سخنگوی وزارت خارجه نیز ضمن رد اتهمات مطرح شده از سوی خانواده فولی تأکید کرد: کار ما کمک به خانواده قربانی در خصوص قوانین آمریکا درباره ممنوعیت  پرداخت باج به تررویست ها بود اما وزارت خانه هیچ کاری که بتوان نام تهدید برآن گذاشت انجام نداده است.

جیمز فولی برای پوشش اخبار سوریه برای موسسه گلوبال پست به این کشور سفر کرده بود و از نوامبر سال 2012 مفقود شد. داعش چند هفته پیش در اعتراض به اقدام آمریکا در بمباران مواضع این گروه، سر وی را از بدن جدا کرد.

 

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها