900 کفن برای دفن مرحله اول قربانیان منا درمکه

900 کفن برای دفن مرحله اول قربانیان منا درمکه
چهارشنبه 8 مهر 1394 - 15:33

العالم - در حالی که مقام های ریاض آمار افزون بر چهار هزار کشته در فاجعه منا را تکذیب می کنند ، یک منبع عربستانی فاش کرد که تنها برای بخشی از قربانیان این فاجعه در روز نخست 900 کفن ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، تارنمای اطلاع رسانی المدینه به نقل ازرئیس شورای انجمن خیریه "دوستان جامعه " درمنطقه مکه مکرمه (گروه ناظربرکفن ودفن اموات) نوشت که همه انجمنها در خدمت رسانی ویژه برای کفن و دفن اموات و انتقال قربانیان فاجعه منا به کار گرفته شده اند. 

به نوشته این تارنما "بکربن حمزه خشیم" به عنوان ناظرغسالخانه های مکه مکرمه گفت که این خیریه ها دراین مرحله 900 کفن و 25 غسال خانم و آقا و 20 خودروی حمل جسد تدارک دیدند. 

حمزه خشیم افزود: 10غسالخانه خیریه مجوزدار دراستان جده و حدود  200 غسال خانم و آقا داوطلبانه در حال خدمت بوده و حدود 50 خودرو حمل جنازه مجهز و مناسب برای حمل چندین جنازه  نیز به محل اعزام شد.

تدارک این حجم از کفن و خودرو برای جابجایی ودفن بخشی از قربانیان فاجعه منا درشرایطی است که بسیاری از کشورها قرار است حاجیان کشته شده را به وطنشان منتقل کنند و سرنوشت بسیاری از اجساد و مفقودان هم تاکنون مشخص نشده است. 

عربستانی ها همچنین درباره علت تلاش زودهنگام در نخستین روز این فاجعه برای کفن و دفن اجساد و یا اینکه چه تعداد جسد دفن شده، توضیحی ارائه نکرده اند.

پربیننده ترین خبرها