آیا حماس سرانجام "اسرائیل" را به رسمیت شناخت؟

آیا حماس سرانجام
چهارشنبه 6 مرداد 1395 - 19:37

روزنامۀ اسرائیلی "یدیعوت آحرونوت"، اعلام کرد خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی حماس، ازآمادگی این جنبش برای به رسمیت شناختن "اسرائیل" خبر داده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه صهیونیستی" یدیعوت احرونوت " در پایگاه اینترنتی خود (YNET) نوشت " خالد مشعل" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در دیداربا جمعی از خبرنگاران رسانه های هندی و آسیایی دردوحه پایتخت قطر، برای اولین بار از آمادگی برای توافق مسالمت آمیز با "اسرائیل" خبر داد؛ توافقی که به موجب آن، حماس اسرائیل را به رسمیت می شناسد و راه حل مسالمت آمیز برای تشکیل دولت فلسطینی در مرزهای چهارم ژوئن 1967 را قبول می کند.

دراین گزارش آمده است که مشعل با به رسمیت شناختن اسرائیل، تجاوز "اسرائیل" به کشورهای عربی در سال 1967 معروف به " نکسه" را پذیرفته است.

این پایگاه اسرائیلی نوشت: " این موضع خالد مشعل، موضعی بسیار متعادل است، ولی این اولین بار نیست که مشعل چنین موضعی را اتخاذ می کند".

با وجود این، جنبش حماس سه شنبه شب با صدور بیانیه ای، صحت اظهارات منسوب به رئیس دفتر سیاسی حماس را درباره به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر اسرائیل رد و تاکید کرد هدف از این اظهارات دروغین و ادعاهای واهی، تخریب وجهه حماس و مسئولان آن است.

حماس از رسانه ها خواست که در زمینه تعامل با مواضع این جنبش و اظهارات مسئولان آن دقت لازم را به خرج دهند و حرفه ای عمل کنند.

215-220

پربیننده ترین خبرها